Z apostolstwem na Święcie Młodzieży

grafika 680x315Kolejny już rok wraz z naszą młodzieżą uczestniczyłyśmy w Święcie Młodzieży organizowanym przez ojców franciszkanów na Górze Świętej Anny. Tegoroczne spotkanie odbyło się po raz dwudziesty. Był to czas jubileuszowego dziękczynienia, w który włączyłyśmy się poprzez pełnioną tam służbę.

 

Jak co roku podjęłyśmy wezwanie animowania młodzieży podczas pracy w grupach. Oparła się ona o temat wdzięczności.

Każdego dnia pełniłyśmy dyżur w "korytarzu rezeznaniowym", gdzie byłyśmy do dyspozycji młodzieży, która chciała porozmawiać, spędzić z nami czas lub odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania. W tym czasie odbyłyśmy też wiele rozmów na temat powołania i rozeznawania.
Święto Młodzieży2016 1
Święto Młodzieży2016 2Każdego wieczoru inne zgromadzenie zakonne miało w kaplicy czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Jako siotry elżbietanki miałyśmy adorację w niedzielny wieczór. Poprowadziłyśmy ją wraz z licznie zgromadzoną młodzieżą elżbietańską.
Święto Młodzieży2016 3
Święto Młodzieży2016 4Dziękujemy za spędzony czas na Górze św. Anny, wspólną modlitwę i możliwość spotkań z młodymi ludźmi, a także zawierzamy Bogu owocność naszej posługi w tym miejscu.