Z młodzieżą elżbietańską na ŚDM w Krakowie

SDM2016 6Spotkanie z Papieżem Franciszkiem na polskiej ziemi w Roku Miłosierdzia ściągnęło do Krakowa, miasta św. Faustyny, ponad 2,5 mln młodych ludzi, którzy z entuzjazmem i radością przybyli, by razem przeżywać 31. Spotkanie Młodych, którym początek dał św. Jan Paweł II.

 

 

 

SDM2016 1

Po zakończeniu spotkania w diecezji Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczyłyśmy czynnie jako wolontariuszki w Nysie, przyszedł czas na wspólne świętowanie wiary w Krakowie. W poniedziałek 25 lipca udałyśmy się wraz z grupką dziewczyn na wydarzenia centralne ŚDM do Krakowa. 

 

SDM2016 5Przez cały tydzień, z dnia na dzień Kraków zapełniał sie coraz bardziej pielgrzymami z całego świata. Przez ten krótki czas miasto było na oczach całego świata tętniącym życiem sercem Kościoła. Ulice pełne były radosnego śpiewu i serdecznych pozdrowień w najróżniejszych językach świata. To wspólne świętowanie wiary wyzwoliło z ludzi ogromną dobroć i życzliwość, której mogłyśmy doświadczać na każdym kroku naszego pobytu w Krakowie. 

 

Każdy dzień obfitował w piękne treści i spotkania. SDM2016 2Uczestniczyłyśmy w katechezach oraz Eucharystii w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Nowej Hucie w Krakowie, gdzie słowo skierowali do nas: Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, bp Grzegorz Ryś oraz bp Andrzej Siemieniewski. W Roku Miłosierdzia każda grupa uczestniczyła też w pielgrzymce miłosierdzia. Odwiedziłyśmy więc Centrum Jana Pawła II, gdzie przeszłyśmy przez Bramę Miłosierdzia, skąd udałyśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niezwykłym doświadczeniem była cisza, która panowała tam pomimo niezliczonej rzeszy pielgrzymów oraz Pole Miłosierdzia zasiane mnóstwem konfesjonałów w których umęczeni kapłani niestrudzenie spowiadali ludzi.  

 

SDM2016 9W czwartek miało miejsce przywitanie Papieża Franciszka na Krakowskich Błoniach, a dnia następnego Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym. W sobotę spotkaliśmy się na Campus Misericordias na czuwaniu modlitewnym, a punktem centralnym ŚDM 2016 była niedzielna Msza Święta Posłania.