Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka 4Już po raz kolejny 14 sierpnia 2016 r. ruszyłyśmy pieszą pielgrzymką do tronu naszej Matki Maryji w franciszkańskiej grupie 1 czerwonej, z Parafii św. Elżbiety w Nysie. Nasze wędrowanie zakończyliśmy w sobotę 20 sierpnia w Częstochowie.

Pielgrzymka 1Tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Od źródeł chrztu i miłosierdzia - do nowego życia". Tematyka naszych rekolekcji w drodze była próbą połączenia programu duszpasterskiego Polski związanego z 1050 rocznicą chrztu naszego kraju oraz Jubileuszu Miłosierdzia. Nie mogło zabraknąć również wspomnienia Światowych Dni Młodzieży i przesłania Papieża Franciszka, choć jak się okazało, nie było to wcale wspomnienie, ale coś niezwykle żywego w nas co nieustannie trwa.
Pielgrzymka 2W Pielgrzyce uczestniczyło 8 naszych sióstr: s.M.Tobiasza i s.M.Jana, które kroczyły w 5 zielonej oraz s.M.Marianna, s.M.Józefa, s.M.Adriana, s.M.Rita, s.M.Michalina i s.M.Vianneya, które szły w 1 czerwonej, a także Młodzież Elżbietańska. Pierwszy etap pielgrzymowały z nami również s.Prowincjalna M.Marta, s.M.Lidia i s.M.Bernadetta. Starałyśmy się naszą obecnością wnosić ducha radości i modlitwy. Włączałyśmy się czynnie w prowadzenie grup, w śpiew, modlitwę, udawałyśmy się też na apostolstwo do innych grup pielgrzymkowych takich jak 1 zielona, 2 zielona, 5 fioletowa czy 6 zielona.

Zobacz zdjęcia