Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Prowincja Nyska

Terminy spotkań 2017

14-15.01-skupienie
13-17.02-rekolekcje z ikoną
11-12.03-skupienie
1.04-skupienie 30+
29-30.04-skupienie
20-21.05-skupienie
26-30.06-rekolekcje
27-30.09-obchody jubileuszowe
07-08.10-skupienie
18-19.11-skupienie
09-10.12-skupienie
16.12-skupienie 30+

Więcej informacji w zakładce "młodzież - terminy spotkań"

Skrzynka intencji

Jeśli chcesz, abyśmy pomodliły się w jakiejś konkretnej intencji, napisz jej treść. Siostry będą się modlić w tej intencji, o czym powiadomimy Cię mailem.

Formacja stała

Temat roczny 2017:
ŻYCIE MARYI I MATEK ZAŁOŻYCIELEK
PRZYKŁADEM WIARY
W JEDNEGO BOGA

Styczeń
Luty
Marzec
Wiara w otwartości na
Słowo Boże

Szukaj

Dzień Życia Konsekrowanego

Dzień Życia Konsekrowanego 15Dzisiejsze świętowanie Dnia Życia Konsekrowanego, które przypada w Kościele powszechnym 2 lutego, zgromadziło w Kościele Seminaryjno - Akademickim w Opolu osoby życia konsekrowanego diecezji opolskiej i gliwickiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Jan Kopiec, a homiliię wygłosił ks. bp Rudolf Pierskała.

 

W swoim słowie skierowanym do nas ks. Biskup porównał życie zakonne do czterdziestoletniej drogi Izraelitów przez pustynię do Ziemi Obiecanej. Każdy z nas sam musi odszukać analogie tych dróg, szczerze odpowiadając sobie na pytania jak wygląda moja wędrówka do Ziemi Obiecanej: ile razy ja szemrzę przeciw Bogu? Co jest moim złotym cielcem? Jak często i ja chcę wracać do Egiptu, gdzie miałam wszystko, a tu przychodzi mi cierpieć? Ale trzeba i zauważyć w naszym życiu wierność Boga, który pomimo naszej niewierności, grzechów i słabości nieustannie prowadzi nas jak słup obłoku i trzeba nam usłyszeć obietnice, które nam składa: jeśli będziemy wypełniać Jego przykazania, będzie nam błogosławił, uczyni nas swoim ludem, swoją własnością.  

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, po której uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, w czasie której osoby życia konsekrowanego przy zapalonych świecach odnowiły przymierze z Bogiem zawarte w złożonych ślubach zakonnych. Po Mszy Świętej zostały odczytane dekrety: odwołujący ks. Andrzeja Demitrówa z funkcji wikariusza biskupiego do spraw życia konsekrowanego i mianujący na tę posługę o. Błażeja Kurowskiego OFM. Po słowach podziękowań wraz z pasterzami naszych diecezji udaliśmy się na poczęstunek, aby następnie wysłuchać koncertu kolędowego w wykonaniu studentów muzykologii i kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego pod dyrygenturą ks. Joachima Waloszka.

Dzień Życia Konsekrowanego 1Dzień Życia Konsekrowanego 2Dzień Życia Konsekrowanego 3Dzień Życia Konsekrowanego 4

Dzień Życia Konsekrowanego 5Dzień Życia Konsekrowanego 6Dzień Życia Konsekrowanego 7Dzień Życia Konsekrowanego 8

Dzień Życia Konsekrowanego 9Dzień Życia Konsekrowanego 10Dzień Życia Konsekrowanego 11Dzień Życia Konsekrowanego 12

Dzień Życia Konsekrowanego 13Dzień Życia Konsekrowanego 14Dzień Życia Konsekrowanego 16Dzień Życia Konsekrowanego 17

Dzień Życia Konsekrowanego 18Dzień Życia Konsekrowanego 19Dzień Życia Konsekrowanego 20Dzień Życia Konsekrowanego 21