Rozpoczęcie Postulatu Kanonicznego

pelerynka 3W dniu 31 stycznia w liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, patrona młodzieży, nasze postulantki: Karolina Juryk i Monika Wiench rozpoczęły Postulat Kanoniczny, którego zewnętrznym znakiem jest czarna pelerynka z białym kołnierzykiem.

Dnia 31 stycznia 2017r. rozpoczęłyśmy Postulat  Kanoniczny, jest  to szczególny czas  przygotowania do nowicjatu. Od rana chodziłyśmy bardzo radosne i pełne zaciekawienia. Tego dnia o godzinie 14:00 nasza wspólnota zakonna miała adorację Najświętszego Sakramentu połączoną ze Spowiedzią Świętą. Na adoracji modliłyśmy się o dobre przeżycie tego czasu. Nasze przyjęcie odbyło się podczas wieczornego nabożeństwa. Rozpoczęło się o godzinie 19:00 w naszej klasztornej kaplicy. Uroczyście Siostra  Prowincjalna nałożyła nam pelerynki, które są oznaką rozpoczęcia kolejnego etapu formacji. Po zakończonym nabożeństwie każda z sióstr składała  nam życzenia.

Dla mnie był to dzień pełen wrażeń, ale również wielkiej radości i zarazem pewnej dozy strachu. Gdy już klęczałam w ławce z założoną pelerynką czułam ze od dzisiaj zaczyna się nowy etap w moim życiu i to ode mnie zależy jak go przeżyję. Wyczuwałam wielką łaskę Pana Boga i Jego obecność przy mnie. Wiem że On kroczy przede mną i pokazuje mi drogę, którą mam podążać. Był to piękny dzień. Post. Karolina 

   pelerynka 1pelerynka 2pelerynka 4

 Droga postulantko......
przyjmuję Cię do Postulatu Kanonicznego Zgromadzenia Sióstr św.Elżbiety.

Niech św. Elżbieta i bł. Maria Luzia Merkert
wypraszają Ci u Boga potrzebne łaski do dalszego rozwoju powołania.
Niech ta pelerynka przypomina Ci wezwanie Chrystusa, by z pełną ufnością iść za Nim,
wypełniając Jego wolę w duchu Matek Założycielek. Amen.