Dzień Chorego

dzień chorego11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II 13 maja 1992 r. jako dzień szczególnej pamięci o osobach dotkniętych chorobą i cierpieniem, a także solidarności ze wszystkimi zaangażowanymi w posługę chorym i cierpiącym. 

 

Tego dnia jak co roku w Nyskiej Bazylice o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Msza święta za wszystkich chorych, w czasie której ks. Prałat Mikołaj Mróz skierował do uczestniczących w Eucharystii pełne nadziei słowo. Po Mszy świętej miało miejsce nabożeństwo z błogosławieństwem lourdskim, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na wspólną agapę, na którą Wspólnota Apostolska św. Elżbiety przgotowała ciepły posiłek, a także herbatę, kawę oraz ciasto. Spotkanie odbyło się w dobrej i pięknej atmosferze, a dzięki bezcennej pomocy wolontariuszy posiłki zostały niezwykle sprawnie rozdzielone między naszych gości.

Łącząc się duchowo z Papieżem Franciszkiem, zapewniamy o naszej pamięci o chorych i cierpiących, a także otaczamy modlitwą wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy chorym, pracującym w szpitalach, zakładach opieki leczniczej, domach pomocy społecznej oraz wielu innych miejscach, gdzie drugi człowiek potrzebuje ciepłego serca i dłoni chętnych do pomocy.

Dzień chorego 1Dzień chorego 2Dzień chorego 3Dzień chorego 4

Dzień chorego 5Dzień chorego 6Dzień chorego 7Dzień chorego 8

Dzień chorego 9Dzień chorego 10Dzień chorego 11Dzień chorego 12

Dzień chorego 13Dzień chorego 15Dzień chorego 16