Stacja kontroli duszy w Jaszkowej Dolnej

Jaszkowa Dolna 2017 7Rekolekcje to czas ładowania duchowych akumulatorów, abyśmy w życiu codziennym potrafili być autentycznymi świadkami Jezusa Chrystusa, niosącymi ludziom radość, wiarę, nadzieję i miłość. Zaprosiłyśmy więc uczniów szkoły podstawowej w Jaszkowej Dolnej, gdzie prowadziłyśmy w dniach 15-17 marca rekolekcje, do zatrzymania się w stacji kontroli duszy na generalny duchowy przegląd.

W naszym warsztacie najpierw przyjrzeliśmy się jak działa silnik, a więc nasze serce, a następnie sprawdziliśmy paliwo, bez którego samochód nie pojedzie (Eucharystia) i poziom oleju, bez którego silnik się zatrze (modlitwa). Kiedy pod maską naszego samochodu wszystko grało zastanowiliśmy się nad stroną zewnętrzną. Drugi dzień naszych rekolekcji poświęciliśmy Sakramentowi Pokuty i Pojednania oraz zadośćuczynieniu za popełnione zło. W ostatnim dniu rozmawialiśmy o zasadach ruchu drogowego i znakach drogowych, a więc o przykazaniach Bożych i normach życia chrześcijańskiego.

Czas spędzony w Jaszkowej był niezwykle radosny i bogaty. Ufamy, że Pan Bóg da wzrost zasianemu słowu, by mogło wydać piękne owoce w życiu każdego ucznia. 

Jaszkowa Dolna 2017 1Jaszkowa Dolna 2017 8Jaszkowa Dolna 2017 17Jaszkowa Dolna 2017 25

Jaszkowa Dolna 2017 26Jaszkowa Dolna 2017 37Jaszkowa Dolna 2017 41Jaszkowa Dolna 2017 46

Zobacz więcej zdjęć