Te Deum laudamus

41 maja 2017r. w naszej Prowincji obchodziliśmy piękne jubileusze 50, 60 i 65 lat życia zakonnego naszych sióstr: s.M.Wojciechy, s.M.Agaty, s.M.Edyty, s.M.Immaculaty i s.M.Ludmiły. Wraz z naszymi kochanymi jubilatkami wyśpiewaliśmy radosne Te Deum, dziękując Bogu za wiele lat ich wiernej miłości do Boga i ludzi, gorliwej służby w elżbietańskim charyzmacie i pięknego świadectwa życia, w którym spalały się w służbie potrzebującym.

 

 

 

Nasze świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Prałata Piotra Śnigórskiego, w czasie której siostry jubilatki odnowiły śluby zakonne. Homilię wygłosił ksiądz Infułat Kazimierz Dola, który przypomniał zarys życia naszych sióstr i złożył przy tym piękne świadectwo ich wierności i oddanej służby. Po Mszy świętej i złożonych życzeniach udaliśmy się na świąteczny obiad. Popołudniu w czasie nabożeństwa dziękowaliśmy za dar życia i powołania naszych sióstr jubilatek i za wstawiennictwem Maryji,  naszej Matki, prosiliśmy o błogosławieństwo dla nich i łaski potrzebne do świętości, a także o nowe powołania do naszego Zgromadzenia. Po nabożeństwie majowym udaliśmy się na dalsze świętowanie przy kawie i jubileuszowym torcie. 

5911

Naszym Kochanym Siostrom życzymy, aby dalsze lata ich życia upływały w obfitości Bożego błogosławieństwa i doświadczeniu Jego bliskości, a także we wzajemnej siostrzanej miłości.