Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Prowincja Nyska

Skrzynka intencji

Jeśli chcesz, abyśmy pomodliły się w jakiejś konkretnej intencji, napisz jej treść. Siostry będą się modlić w tej intencji, o czym powiadomimy Cię mailem.

Formacja stała

Temat roczny 2017:
ŻYCIE MARYI I MATEK ZAŁOŻYCIELEK
PRZYKŁADEM WIARY
W JEDNEGO BOGA

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień

Wrzesień

Szukaj

Bł. Maria Luiza Merkert na 41. Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

Pielgrzymka 13W tym roku przypada 10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert, świętej Ziemi Śląskiej i Współzałożycielki naszego Zgromadzenia. W związku z tą rocznicą, Maria Luiza towarzyszyła pątnikom zdążającym w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. 

 

 

Tegoroczne apostolstwo naszych sióstr w czasie pieszej pielgrzymki było oparte o osobę bł. Marii Luizy Merkert. Pielgrzymi strumienia nyskiego i opolskiego mogli usłyszeć o niej więcej w wywiadzie z Arcybiskupem Alfonsem Nossolem na Górze św. Anny. Wspomniał o niej również Ksiądz Biskup Andrzej Czaja w homilii w Częstochowie, wskazując w niej wzór dobroczynności i służby, ofiarnej miłości, której dzisiaj tak bardzo potrzeba światu. 

Pielgrzymka 1Pielgrzymka 2Pielgrzymka 7
Pielgrzymka 4Pielgrzymka 5Pielgrzymka 9
Pielgrzymka 8Pielgrzymka 6Pielgrzymka 14
Nasze siostry kroczyły do tronu Matki Bożej w trzech grupach: 1 czerwonej, 1 niebieskiej i 5 zielonej. Poza tym starałyśmy się odpowiadać na zaproszenia do innych grup pielgrzymkowych, a tam przybliżać postać bł. Marii Luizy Merkert, opowiadać o apostolstwie młodzieży w naszym Zgromadzeniu, a także dotykać tematu powołania. 

Pielgrzymka 10Pielgrzymka 11Pielgrzymka 12

Szczególnym momentem tegorocznej pielgrzymki był dla nas środowy wieczór, a konkretnie nabożeństwo w Zawadzkiem. Było ono poświęcone naszej Śląskiej Błogosławionej, która była z nami obecna w relikwiach. Cieszymy się, że miałyśmy możliwość poprowadzenia tego nabożeństwa i przypomnienia wiernym naszej diecezji o lokalnej Świętej, która każdemu z nas wskazuje drogę do Nieba poprzez służbę drugiemu człowiekowi. 

Pielgrzymka 15Pielgrzymka 16Pielgrzymka 17
Pielgrzymka 19Pielgrzymka 20Pielgrzymka 21
Pielgrzymka 22Pielgrzymka 23Pielgrzymka 24
Pielgrzymka 25Pielgrzymka 26Pielgrzymka 27