Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Prowincja Nyska

Skrzynka intencji

Jeśli chcesz, abyśmy pomodliły się w jakiejś konkretnej intencji, napisz jej treść. Siostry będą się modlić w tej intencji, o czym powiadomimy Cię mailem.

Formacja stała

Temat roczny 2017:
ŻYCIE MARYI I MATEK ZAŁOŻYCIELEK
PRZYKŁADEM WIARY
W JEDNEGO BOGA

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień

Wrzesień

Szukaj

Z Maryją i różańcem

Skupienie dziewczyn 10 2017 64W miniony weekend, po dłuższej przerwie w naszym Domu odbyło się skupienie dla dziewczyn. Brało w nim udział 14 uczestniczek, a towarzyszył nam ks. Wojciech Kuzyszyn, tegoroczny neoprezbiter. Wspólnie staraliśmy się kontemplować Serce Maryi, zgłebiać tajemnice różańcowe i poznać moc modlitwy.

 

 

 Już na początku skupienia obejrzeliśmy film: "Ziemia Maryi", który był zarówno wprowadzeniem jak i podstawą do dalszego pogłebiania tematu Matki Bożej. Świadectwa osób, które doświadczyły mocy modlitwy różańcowej i wstawiennictwa Maryi umocniły nas i pozwoliły z nowym zapałem podjąć tę wcale nie łatwą modlitwę. Wspólnie przed figurą Matki Bożej rozważyliśmy tajemnice radosne różańca świętego. W czasie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu chcieliśmy wielbiąc Serce Jezusa i Serce Maryi zweryfikować własne serca i prosić, by stawały się coraz bardziej czyste, pokorne, skromne i piękne. Każda z nas napisała też osobisty list do Matki Bożej. 

Skupienie dziewczyn 10 2017 12Skupienie dziewczyn 10 2017 19Skupienie dziewczyn 10 2017 20Skupienie dziewczyn 10 2017 59

Niedzielna Eucharystia była momentem centralnym naszego skupienia. Wysłuchałyśm też konferencji wygłoszonej przez ks. Wojciecha, po której podjęłyśmy próbę napisania rozważań do wybranych przez siebie tajemnic różańcowych. W czasie naszego skupienia nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę, rozmowy, gry planszowe i kubek kiślu.  

Skupienie dziewczyn 10 2017 30Skupienie dziewczyn 10 2017 36Skupienie dziewczyn 10 2017 38Skupienie dziewczyn 10 2017 69

Zobacz więcej zdjęć