Nowo powstająca Wspólnota Apostolska św. Elżbiety

12.rocznica beatyfikacji 6Wspólnota Apostolska św. Elżbiety to wspólnota świeckich katolików, którzy w duchu św. Elżbiety ukazują swym życiem i działaniem miłosierną miłość Bożą. Członkowie Wspólnoty pozostają w świecie, żyją duchowością Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, realizują jego apostolat w Kościele i mają udział w duchowych owocach tej wspólnoty. 

 

 

W 12. rocznicę beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert w kościele św. Piotra i Pawła w Nysie miało miejsce pierwsze spotkanie powstającej w tej parafii z inicjatywy ks. Proboszcza Piotra Burczyka Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety. Siostra Estera, odpowiedzialna za Wspólnotę, wyjaśniła czym ta wspólnota jest, czym się zajmuje i kto może do niej należeć. Kilka słów świadectwa skierowały do zebranych również panie należące do działającej już od 25 lat Wspólnoty przy Domu Macierzystym w Nysie. Dzień ten był poprzedzony odpowiednim przygotowaniem parafian poprzez wygłoszone przez nas słowo świadectwa w czasie niedzielnych mszy świętych. 
12.rocznica beatyfikacji 112.rocznica beatyfikacji 212.rocznica beatyfikacji 312.rocznica beatyfikacji 4
12.rocznica beatyfikacji 512.rocznica beatyfikacji 712.rocznica beatyfikacji 812.rocznica beatyfikacji 9
Wspólnota Apostolska jest z pewnością piękną formą realizowania w życiu uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała, jest na pewno drogą, na której można głębiej przeżywać swoje chrześcijańskie powołanie i jest to Wspólnota otwarta, która czeka na osoby chętne, które z otwartym sercem będą chciały w jej ramach służyć Bogu i drugiemu człowiekowi. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce Wspólnota Apostolska lub kontaktując się z nami indywidualnie.