Niedziela powołaniowa w Blachowni

Blachownia 17Przez całą niedzielę 10 listopada, a właściwie to już od soboty, gościłyśmy w Parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti, skąd pochodzą nasze trzy siostry: s. M. Agnieszka, s. M. Luiza i s. M. Małgorzata. W niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, Współzałożycielki naszego Zgromadzenia wybrałyśmy się tam z jej relikwiami.

 

 

W słowie skierowanym do wiernych w czasie każdej Eucharystii starałyśmy się pokazywać co znaczy być przedłużeniem dłoni Chrystusa w dzisiejszym świecie. Mówiłyśmy też o naszej Śląskiej Samarytance, która jest przedstawiana na różnych obrazach z wyciągniętymi do drugiego człowieka dłońmi, bo właśnie to robiła przez całe swoje życie karmiąc głodnych, pochylając się nad umierającymi, przytulając biedne sieroty. Po każdej Mszy Świętej była okazja do ucałowania relikwii bł. Marii Luizy Merkert.
Blachownia 1Blachownia 2Blachownia 3Blachownia 4
Po południu poprowadziłyśmy też nabożeństwo, w czasie którego przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się o łaskę wytrwania dla powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dziękowaliśmy też dobremu Bogu za to, że ciągle powołuje młodych ludzi do służby w Kościele i prosiliśmy o odwagę dla dziewczyn i chłopców, aby nie bali się na to wołanie odpowiedzieć.
Blachownia 5Blachownia 6Blachownia 7Blachownia 8
Cieszymy się wraz z naszą Matką Marią Luizą mogłyśmy spędzić tą niedzielę w Parafii w Blachowni i przypomnieć wierym o tej wielkiej kobiecie XIX wieku. Wszystkim obecnym na Eucharystiach rozdałyśmy też obrazki z modlitwą za jej wstwiennictwem. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, Księdzu Wikaremu i parafianom za piękne i pełnie życzliwości spotkania, okazaną dobroć i atmosferę domu. Niech nasza Błogosławiona wyprasza dla całej Parafii Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.
Blachownia 9Blachownia 10Blachownia 11Blachownia 12
Blachownia 13Blachownia 14Blachownia 15Blachownia 16