Apostolstwo w Brożcu

Brożec 19W ostatni weekend roku liturgicznego miałyśmy radość spędzić w Parafii w Brożcu, do której otrzymałyśmy zaproszenie od ks. Proboszcza Adriana Jańczyka oraz naszych sióstr na co dzień tam posługujących. W sobotę spotkałyśmy się z mariankami, natomiast w niedzielę służyłyśmy podczas Mszy świętych.

 

 

Dwa razy w roku już od wielu lat spotykamy się z mariankami, na pewnego rodzaju dniu wspólnoty. Raz ma on charakter skupienia i jest bardziej modlitewny, innym razem czas poświęcamy na śpiew, zabawy i tańce, a kiedy indziej robimy jakieś warsztaty. Tak było tym razem. Postanowiłyśmy, że w czasie naszego spotkania będziemy wykonywać różne ozdoby świąteczne. Tradycyjnie już siostry przygotowały dla nas ciepłe kiełbaski. Nie mogło też zabraknąć zabaw i śpiewów z pokazywaniem.
Brożec 1Brożec 2Brożec 3Brożec 4
Brożec 5Brożec 6Brożec 7Brożec 8
Brożec 9Brożec 10Brożec 11Brożec 12
Brożec 13Brożec 14Brożec 15Brożec 16
Brożec 17Brożec 18Brożec 20Brożec 21
W niedzielę podjęłyśmy apostolstwo w Parafii. Koniec roku liturgicznego jest dobrą okazją do tego, aby zastanowić się jak wyglądał miniony rok, na co poświęcaliśmy swoje siły i czas, co było dla nas ważne, za czym podążaliśmy i ile w tym wszystkim było królowania Jezusa? Czy rzeczywiście On jest Królem naszego życia i stoi na pierwszym miejscu? Czy miniony rok zbliżył mnie do Niego? Czy przez swoje decyzje, wybory, postępowanie zrobiliśmy krok ku niebu, ku świętości? W słowie skierowanym do wiernych starałyśmy się pokazać w jaki sposób można osiągnąć świętość, powołując się na przykład życia bł. Marii Luizy Merkert, który nam zostawiła jako prosty i pewny sposób osiągnięcia nieba. Popołudniu poprowadziłyśmy też nabożeństwo modląc się za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Brożec 22Brożec 23Brożec 24Brożec 25