Skupienie junioratu

skupienie junioratu 9W pierwszy weekend nowego roku siostry juniorystki naszej Prowincji przeżywały swoje skupienie, a więc czas zatrzymania, odpoczynku od codziennych zajęć, pogłębiania życia wewnętrznego, spotkania w siostrzanej wspólnocie formacyjnej oraz pewnej weryfikacji postępu na drodze własnego rozwoju. 

 

 

Czas skupienia przeżywałyśmy w radosnej atmosferze Bożego Narodzenia. Pochyliłyśmy się nad tematem własnej tożsamości, tego kim i jaka jestem, mojego miejsca we wspólnocie i odniesienia do innych osób. Poprzez zadane ćwiczenia chciałyśmy zobaczyć jaką drogę pracy nad sobą już przeszłyśmy i co jeszcze jest do zrobienia. Była to świetna okazja do tego, żeby ucieszyć się sobą i sobą nawzajem i z wdzięcznością spojrzeć na to co za nami. Myśląc zaś o tym co przed nami tworzyłyśmy projekty życia osobistego na kolejny rok. 
skupienie junioratu 1skupienie junioratu 2skupienie junioratu 3skupienie junioratu 4
Czas skupienia był pięknym spotkaniem wspólnotowym, który pozwolił nam ucieszyć się sobą, bo rzeczywiście zdążyłyśmy od ostatniego spotkania już za sobą zatęsknić, i uświadomić sobie, że pomimo różnych miejsc życia i posługi na co dzień, tworzymy jedną siostrzaną wspólnotę. Nie zabrakło podczas tego skupienia czasu na modlitwę, spotkanie z Bogiem, ze sobą i drugim człowiekiem. 
skupienie junioratu 5skupienie junioratu 6skupienie junioratu 7skupienie junioratu 8