Światowy Dzień Chorych

dzień choregoOd wielu lat w Kościele, 11 luty jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Włączając się w obchody tego dnia od wielu już lat wraz ze Wspólnotą  Apostolską św. Elżbiety spędzamy ten dzień wśród osób starszych i schorowanych. Chcemy tym samym sprawić, aby każdy z nich czuł się ważny, potrzebny i zrozumiany. 

Spotkanie zaczęliśmy od uroczystej Eucharystii sprawowanej w naszej  nyskiej bazylice. Mszy św. przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Prałat Mikołaj Mróz. W wygłoszonym słowie przypomniał nam, że choroba jest częścią ludzkiego życia i wskazywał jak ją właściwie przeżywać. Nawiązywał też do sakramentu namaszczenia chorych, ukazując jego wielką wartość. Na koniec postawił nam za przykład bł. Marię Luizę Merkert nazywając ją „Mistrzynią w opiece nad chorymi w ich domach”, zachęcał do modlitwy za Jej przyczyną i wzywania Jej wstawiennictwa w potrzebie.
Dzień chorego 1Dzień chorego 2Dzień chorego 3Dzień chorego 4

Po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu otrzymaliśmy błogosławieństwo lourdzkie. Każdy z nas miał czas na osobistą modlitwę i spotkanie z żywym Bogiem.

Ostatnią częścią naszego spotkania był poczęstunek przygotowany przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety. Dzięki wolontariuszom każdy z gości dostał obiad, a później kawę, herbatę i ciasto. Był to czas dobrych rozmów, wzajemnego wsparcia i życzliwości. Wiele osób dziękowało nam za to spotkanie, za pyszny obiad i za okazane zrozumienie. Nasi goście wychodzili z przekonaniem, że są osoby do których mogą się zwrócić o pomoc i że nie są na tym świecie zupełnie same. A o to przecież chodzi we Wspólnocie kościoła.
Dzień chorego 5Dzień chorego 6Dzień chorego 7Dzień chorego 8

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia tego dnia oraz naszym gościom, że znaleźli siły by ten czas wspólnie spędzić.