Z wizytą u Babci Anny

pielgrzymka Anna 5W dniu dzisiejszym osoby konsekrowane diecezji opolskiej zgromadziły się licznie na Górze św. Anny na corocznej pielgrzymce.

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się w Domu Pielgrzyma, gdzie przywitał nas Wikariusz Biskupi ds. Życia Konsekrowanego ks. Andrzej Demitrów. Podsumowania Roku Życia Konsekrowanego dokonała siostra referentka Jolanta, która zaznaczyła, że po zakończonym roku trzeba nam nadal z wielką gorliwością pełnić dotychczasowe służby na jeszcze większą chwałę Boga i dla zbawienia ludzi. Ojciec Błażej, referent zakonów męskich, dokonał przeglądu przemówień papieskich do osób konsekrowanych w czasie trwania Roku Życia Konsekrowanego.

O godz. 11:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii w Sanktuarium św. Anny, której przewodniczył ks. Bp. Paweł Stobrawa. Ksiądz Biskup w swoim słowie do nas, przypomniał zadanie jakie osoby konsekrowane pełnią w swiecie. Nie mając miejsca stałego na ziemi, mamy wpatrując się w niebo, oczekiwać "nowego nieba i nowej ziemi". Nie może być to jednak bezczynne czekanie. Każdy z nas musi dobrze wykorzystać czas pomiędzy Wniebowstąpieniem, a powtórnym przyjściem Pana. Czas ten ma być wypełniony pięknym życiem, w którym będziemy solą ziemi i światłem świata.

Po zakończonej Mszy świętej ojcowie franciszkanie ugościli nas kawą i ciastem w swoim klasztorze, abyśmy nabrawszy sił, mogli wyruszyć w drogę do Poręby, gdzie czekał na nas ks.bp. Rudolf Pierskała. W drodze modliliśmy się różaniec wypraszając łaskę nowych powołań. Po nabożeństwie majowym w Porębie, Siostry Służebniczki zaprosiły wszystkich na lody z okazji jubileuszu 150 lat ich obecności na Ziemi Śląskiej.

            pielgrzymka Anna 1        pielgrzymka Anna 2
            pielgrzymka Anna 3        pielgrzymka Anna 4
            pielgrzymka Anna 6        pielgrzymka Anna 7
            pielgrzymka Anna 9        pielgrzymka Anna 8