Filtr

O tajemnicy Eucharystii na październikowym czuwaniu w Rudziczce

Rudziczka czuwanie 3Po dłuższej przerwie znów odwiedziłyśmy Parafię Trójcy Przenajświętszej w Rudziczce, gdzie co kilka miesięcy spotykamy się na czuwaniu modlitewnym. Tym razem pochylaliśmy się nad tajemnicą Eucharystii, a pomógł nam w tym o. Seweryn - franciszkanin konwentualny z Głogówka.

 

Zapraszamy na październikowe skupienie dziewczyn!

skupienieSerdecznie zapraszamy na październikowe skupienie dla dziewczyn, które odbędzie się w ostatni weekend miesiąca (27-28.10.2018), a jego temat brzmi: "Jesteś tęczą!" Przyjedź koniecznie i dowiedz się co kryje się pod tym hasłem.

 

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 1W domu Macierzystym Sióstr Elżbietanek przeżywaliśmy w niedzielę 21 października kolejne skupienie Wspólnoty Apostolskiej Św. Elżbiety. Poprowadził je o.Ryszard SVD. 

Skupienie Dzieci Maryi w Brożcu

Brożec 10 1Już po raz kolejny wraz z Mariankami z Brożca i Żywocic przeżywałyśmy wspólnie dzień skupienia.  Nasze spotkanie miało miejsce w sobotę 21 października.

 

Z Maryją i młodzieżą w Łowoszowie

Łowoszów 9

W piątkowy wieczór, 20 października, odpowiadając na zaproszenie ks. Damiana Cholewy, odwiedziłyśmy kościół w Łowoszowie koło Olesna, gdzie wzięłyśmy udział w spotkaniu młodzieżowym.

 

Z Maryją i różańcem

Skupienie dziewczyn 10 2017 64W miniony weekend, po dłuższej przerwie w naszym Domu odbyło się skupienie dla dziewczyn. Brało w nim udział 14 uczestniczek, a towarzyszył nam ks. Wojciech Kuzyszyn, tegoroczny neoprezbiter. Wspólnie staraliśmy się kontemplować Serce Maryi, zgłebiać tajemnice różańcowe i poznać moc modlitwy.

 

Uwielbialiśmy wraz z Maryją w Rudziczce!

Rudziczka 10 3W miniony piątek, 6 października po raz kolejny spotkaliśmy się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudziczce, aby tam wspólnie uwielbiać Boga, wraz z Maryją, której w sposób szczególny to czuwanie poświęciliśmy.

 

Tańce uwielbienia w Nysie!

Grupa tanecznaPodczas uroczystości jubileuszowych w Nysie siostry z Apostolatów Młodzieżowo - Powołaniowych przedstawiły pięć tańców uwielbienia, które były owocem kilkuletniej współpracy z animatorką tańca chrześcijańskiego Panią Aleksandrą Przanowską w ramach spotkań komisji powołaniowych. Poniżej przedstawiamy program występu.

Zapraszamy dziewczyny na skupienie z różańcem!

rozaniec do granic 600x375W najbliższy weekend - 7 - 8 października, w czasie gdy cała Polska modlić się będzie różańcem, zapraszamy dziewczyny (13+), które chcą włączyć się w to wołanie na dzień skupienia. Będziemy chcieli włączyć się w "różaniec do granic" oraz zaprzyjaźnić się bardziej z Maryją, Królową różańca świętego.

Tłumy elżbietanek w Nysie!

a 31W minionym tygodniu ulice Nysy z dnia na dzień wypełniały się coraz bardziej elżbietankami, które z różnych części świata zjeżdżały do kolebki Zgromadzenia, aby wspólnie świętować jubileusz 175. rocznicy jego założenia oraz 10. rocznicy beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert. W obchodach brało udział ponad 300 sióstr, na uroczystą Mszę Świętą w sobotę przybyło ich do Nysy ponad 500. 

Zapraszamy na rekolekcje!

tłoSerdecznie zapraszamy
maturzystki i studentki
na rekolekcje z Biblią
pod hasłem: "Kim jestem?",
które odbędą się w naszym Domu w dniach
od 10 do 13 listopada 2016r.

Czy nadzieja jest matką głupich?

skupienie10 2016 6Na to i inne pytania starałyśmy się znaleźć odpowiedź w czasie kolejnego już skupienia dla dziewczyn, które w tym miesiącu było poświęcone tematowi nadziei. W naszych poszukiwaniach towarzyszył nam ks. Jerzy Niedzielski, który uświadomił nam, że nadzieja chrześcijańska oparta jest o przykazanie miłości oraz osiem błogosławieństw, a jej celem jest NIEBO.

Czuwanie modlitewne w Rudziczce

Rudziczka2016 3W piątek 14 października gościłyśmy w Rudziczce na czuwanaiu modlitewnym, którego nicią przewodnią było uwielbienie i dziękczynienie.

Skupienie dziewczyn 15 - 16. 10. 2016 r.

ikona2Serdecznie zapraszamy
młodzież żeńską (od szkół gimnazjalnych)
na weekendowe skupienie.
Tematem naszego spotkania będzie nadzieja.
Jeśli chcesz dobrze spędzić czas
ta propozycja jest dla Ciebie!

 

 

Spotkanie Młodzieży Elżbietańskiej

Spotkanie ME 2016 13W dniu dzisiejszym w naszym domu miało miejsce kolejne już spotkanie Młodzieży Elżbietańskiej, którego motywem przewodnim była wrażliwość.

 

 

 

 

Przyjęcie do postulatu

DSCN8578Dziś nasza wspólnota powiększyła sie o jedną osobę. Z wielką rodością powitałyśmy w progach naszego domu nową postulantkę - Karolinę Juryk z Parafii pw Piusa X i Marii Goretti w Kędzierzynie - Koźlu (Blachowni), która na dzień dzisiejszy miała wyznaczoną datę wstąpienia do naszego Zgromadzenia.

 

 

Kapituła Generalna 2016

i286541539302873579. szw1280h1280 Miesiąc październik jest w bieżącym roku szczególnym dla całej naszej wspólnoty, bowiem w Rzymie odbywa się aktualnie Jubileuszowa XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Temat przewodni Kapituły brzmi:  „Panie, przymnóż nam wiary (por. Łk 17,5). Wiara fundamentem życia i posłannictwa Sióstr św. Elżbiety”.

 

Spotkanie ME w Nysie

Prezentacja2Kochani!!!
Zapraszamy bardzo serdecznie
na SPOTKANIE MŁODZIEŻY ELŻBIETAŃSKIEJ,

które odbędzie się 8 października 2016 r.
w Domu Prowincjalnym w Nysie.