Filtr

Zapraszamy na dzień skupienia dla kobiet!

dokąd zmierzam pomniejszonyJuż w najbiższą sobotę 1 grudnia w naszym Domu przy ul. Sobieskiego 7 odbędzie się dzień skupienia dla kobiet 30+, który wraz z siostrami poprowadzi o. Ryszard Gontarczyk SVD. Temat spotkania brzmi: Dokąd zmierzam? Będziemy chcieli wspólnie zastanowić się nad celem naszego życia i poukładać je tak, by ów cel zawsze mieć jasno przed oczyma. Z pewnością będzie to czas dobrych spotkań, głębokich zamyśleń, radosnych rozmów, czas modlitwy i skupienia, ale i cieszenia się swoją obecnością przy wspólnym stole.

Być dobrym! Ale jak? Zapraszamy na Procesję Światła!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Nysy, jak również spoza niej, którzy pragną oddać cześć błogosławionej Marii Luizie Merkert oraz którym zależy na jej ryhłej kanonizacji. Wspominając jej życie i ofiarną służbę na rzecz chorych, ubogich i potrzebujących, będziemy modlić się i prosić Boga o cud do kanonizacji Nyskiej Samarytanki. 

Przemierzając 14 listopada ulice Nysy będziem rozważać tajemnice życia Błogosławionej, a równocześnie będziemy chcieli zobaczyć jak inni, znani polscy święci realizowali życiem Ewangelię "będąc dobrymi", ile wspólnego miała z nimi Maria Luiza i jak my możemy uczyć się od nich, co znaczy być dobrym. 

plakat zmniejszony

Skupienie dziewczyn z pieczeniem bułek św. Elżbiety

skupienie dziewczyn listopad2018Serdecznie zapraszamy dziewczyny, które ukończyły 13. rok życia na weekendowe spotkanie ze św. Elżbietą, której postać pomimo upływu lat wciąż porusza i zachwyca. Zarezerwujcie czas w dniach 17-18 listopada i przyjedźcie do Nysy!

 

Skupienie dla kobiet 30+

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które chcą dobrze rozpocząć Adwent i przygotować się na Święta Bożego Narodzenia na dzień skupienia, który pomoże nam uświadomić sobie co jest najważniejszego w świętowaniu. Jest to czas dla wszystkich, którzy w natłoku obowiązków czują potrzebę zatrzymania się i umocnienia ducha, a także chcą spotkać się w gronie wartościowych osób i ucieszyć się sobą nawzajem. Zapraszamy!

Plakat 30

Plakat można pobrać z modułu po lewej stronie

Elżbietański dzień skupienia dla młodzieży

Skupienie młodzieży 112017 3018 listopada w naszym domu po raz pierwszy odbyło się skupienie dla młodzieży żeńskiej i męskiej. Przez niemal cały dzień pochylaliśmy się nad tematem wrażliwości i dobroci, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie na ile ja jestem samarytaninem dla tych, których spotykam w moim życiu?

 

Św. Elżbieta i bł. Maria Luiza w Parafii św. Franciszka

Grodkowska 8Grodkowska 1016 listopada, w Wigilię Uroczystości Patronalnej naszego Zgromadzenia odwiedziłyśmy nasze siostry posługujące w Parafii św. Franciszka w Nysie, gdzie uczestniczyłyśmy w Eucharystii. Podczas kazania próbowałyśmy pokazać co wspólnego mają dwie niezwykłe kobiety: św. Elżbieta i bł. Maria Luiza Merkert, pomimo tego, że dzieliło je 6 wieków historii.

 

Idź i kochaj z bł. Marią Luizą Merkert!

Procesja światła 16Wieczorem, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert już tradycyjnie ulicami Nysy przeszła Procesja Światła ku jej czci. Tegoroczny obchód, dzięki zaangażowaniu wielu osób, szczególnie kapłanów Parafii św. Jakuba i Agnieszki, przyciagnął tłumy wiernych, a szczególnie... dzieci!

Fotorelacja z apostolstwa w Krzanowicach

Krzanowice 6W dniach od 10 do 12 listopada gościłyśmy w Parafii św. Wacława w Krzanowicach, gdzie zostałyśmy zaproszone ze względu na bł. Marię Luizę Merkert. Poprzez spotkanie modlitewne z młodzieżą, spotkania w salce parafialnej, głoszone słowo, świadectwo i śpiew chciałyśmy przypomnieć i na nowo odkryć wraz z parafianami Śląską Błogosławioną, której obraz z wizerunkiem znajduje się na co dzień w ich świątyni.

 

Zapraszamy na skupienie dla młodzieży!

W najbliższą sobotę zapraszamy młodzież żeńską i męską na dzień skupienia w naszym klasztorze w Nysie! W planie spotkania: wspólna modlitwa, Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej, konferencja, film, czas na zabawę, śpiew i rozmowy. Zapewniamy również posiłki. 
Przyjdź, aby wspólnie z nami zatrzymać się na chwilę, spotkać z Panem Bogiem i drugim człowiekiem i spędzić sobotę inaczej niż zazwyczaj. Czekamy na Ciebie!

Plakat listopad 2017

 

Plakat do pobrania

Procesja światła w Nysie!

Serdecznie zapraszamy na PROCESJĘ ŚWIATŁA, która 14 listopada, w liturgiczne wspomnienie Nyskiej Błogosławionej, po zakończonej Mszy świętej w Bazylice (ok. 19:15), przejdzie fragmentem szlaku bł. Marii Luizy Merkert na Rynek Solny. Serdecznie zapraszamy do uczczenia Marii Luizy i wspólnej modlitwy o jej kanonizację. 

IMG 2017

Gdy wspominamy naszych zmarłych

Wszystkich Świętych 3Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które obchodzimy w Kościele 2 listopada jest wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie ciał, życie wieczne i skuteczność modlitwy wstawienniczej. Każdego roku w pierwsze dni listopada cmentarze zapełniają się żywymi...

 

Zapraszamy na ostatnie w tym roku skupienie!

ikonka małaKochane dziewczyny!
Zaplanujcie wolny weekend i przyjedźcie koniecznie
na ostatnie w roku 2016 skupienie.
Odbędzie się w naszym klasztorze
przy ul.Sobieskiego 7 w Nysie,
w dniach 10 - 11 grudnia.

Św. Elżbieta u więźniów

więzienie 11 2016 6Wypełniając polecenie Jezusa, aby więźniów pocieszać, odwiedziłyśmy wczoraj - 25 listopada, nyski zakład karny, gdzie wraz z mężczyznami tam przebywającymi uczestniczyłyśmy w spotkaniu modlitewnym.

Skupienie dla kobiet 30+

ikonka2Zapraszamy wszystkie Panie powyżej 30 roku życia 3 grudnia 2016r. do naszego klasztoru w Nysie na dzień skupienia. Będzie to spotkanie dla tych, które chcą w wirze pracy i obowiązków zatrzymać się i przygotować duchowo na narodziny Maleńkiej Miłości.

 

 

"Listy do Boga"

Listy do Boga 5Zainspirowana filmem "Listy do Boga", nasza młodzież postanowiła już ponad miesiąc temu zorganizować akcję pod tym samym tytułem.

 

 

Skupienie z pieczeniem bułek

skupienie dziewczyn 112016 5417 listopada przypadało w Kościele wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. W związku z tym skupienie dziewczyn w tym miesiącu naznaczone było praktyczną stroną miłosierdzia świadczonego bliźnim, którego uczy nas św. Elżbieta. Za jej przykładem wyszłyśmy do ubogich, aby podzielić się z nimi naszym darem.

Spotkanie z młodymi w Sośnicowicach

Sośnicowice 1W piątek, 18 listopada odpowiadając na zaproszenie ks. Piotra Sękowskiego, gościłyśmy w Parafii św. Jakuba Apostoła w Sośnicowicach w diecezji gliwickiej.

 

Nasze świętowanie

bł sw 2016 5Ostatni tydzień Roku Miłoserdzia poprzez liturgiczne wspomnienia świętych, pozwala nam zobaczyć niezwykle głebokie znaczenie okazywanego przez ludzi miłosierdzia. Nasze Zgromadzenie świętuje w tym czasie święto bł. Marii Luizy Merkert oraz uroczystość św. Elżbiety Węgierskiej, kobiet, samarytanek, których imieniem było miłosierdzie.

Rekolekcje dla maturzystek i studentek

rekolekcje 11 2016 1Wdniach od 10 do 13 listopada w kameralnym gronie 10 osób przeżywałyśmy rekolekcje oparte o rozważanie Słowa Bożego, w czasie których próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Kim jestem?"

Zapraszamy na skupienie!

bulki z ziemn 3 1083Serdecznie zapraszamy gimnazjalistki i dziewczyny szkół średnich na skupienie z pieczeniem bułeczek św. Elżbiety, które odbędzie się w naszym Domu przy ul.Sobieskiego 7 w Nysie w dniach 19 - 20 listopada 2016r.

Przyjęcie do postulatu

przyjęcie do postulatu 112 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w trwającej nowennie przed uroczytością św. Elżbiety, Patronki naszego Zgromadzenia oraz w drugim dniu triduum przed świętem bł. Marii Luizy Merkert, do naszej wspólnoty została przyjęta nowa postulantka.