Archiwum artykułów

Filtr

Zapraszamy na rekolekcje zimowe!

Bądź świadkiem cudu zmniejszoneKochana młodzieży żeńska! Rozpoczął się już czas ferii zimowych, przyjedź, aby odpocząć z pięknymi ludźmi, w przesympatycznej atmosferze i co najważniejsze przy kochającym Cię Sercu Boga. To najlepsza opcja na nabranie sił i motywacji do dalszej pracy. Czekamy na Ciebie w piątek 21 lutego!

 

Przedświąteczne skupienie dla dziewczyn

zmniejszoneKochane dziewczyny! Zapraszamy Was już w najbliższy weekend na jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne skupienie przedświąteczne. Poprowadzi je ks. Marcin Kleszyk. Będziemy chcieli w tym czasie zamyśleć się nad OCZEKIWANIEM i SPOTKANIEM, a może nawet tego doświadczyć? Przyjedź, naprawdę warto! Będziemy robić wielkie sprzątanie w sercu, by znalazło się tam miejsce dla nadchodzącego Pana!

Niedziela powołaniowa w Blachowni

Blachownia 17Przez całą niedzielę 10 listopada, a właściwie to już od soboty, gościłyśmy w Parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti, skąd pochodzą nasze trzy siostry: s. M. Agnieszka, s. M. Luiza i s. M. Małgorzata. W niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, Współzałożycielki naszego Zgromadzenia wybrałyśmy się tam z jej relikwiami.

 

Skupienie z pieczeniem bułek św. Elżbiety i spotkaniem z chorymi i ubogimi

zmniejszonySerdecznie zapraszamy młodzież żeńską na skupienie (16-17 listopada), które będzie naszym wspólnym świętowaniem wspomnienia liturgicznego św. Elżbiety Węgierskiej. Spotkanie to będzie wyjątkowe pod wieloma względami, ale przekonać się o tym możesz tylko przyjeżdżając na skupienie!

 

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

„Mamy nadzieję, że pojawią się nowe osoby, które wesprą nasze szeregi, by służyć potrzebującym.” Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 1Wspólnota Apostolska św. Elżbiety to wspólnota osób świeckich, która żyje duchowością i charyzmatem Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, ukazując w świecie miłosierną miłość Boga. Członkowie wspólnoty uczestnicząc w naszym charyzmacie są zaproszeni do przeżywania naszej duchowości, wypełniania misji Zgromadzenia, wspomagania nas w naszej posłudze miłosierdzia. W ostatnią niedzielę Wspólnota ta przeżywała w naszym domu dzień skupienia.

Pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej

Częstochowa 6W dniu 16 października nasi Przełożeni zorganizowali pielgrzymkę do Częstochowy oraz Gidel. Wszystkie siostry, które nie pracowały zawodowo i czuły się na siłach, mogły wziąć udział w tej pielgrzymce. I tak w liczbie 15-stu sióstr wraz z kochaną Siostrą Prowincjalną Martą, schodząc tylko po schodach Domu Macierzystego wsiadłyśmy do busa...

Niedziela powołaniowa w Dziewkowicach

Dziewkowice 1W niedzielę 13 października dzięki życzliwości ks. Proboszcza Norberta Wonsa, gościłyśmy w Parafii w Dziewkowicach, k. Strzelec Opolskich. Co roku dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami odwiedzają nasz Dom Macierzysty w Nysie, poznając życie i działalność bł. Marii Merkert, tym razem to my przyjechałyśmy do Dziewkowic, aby podzielić się tym, jak kontynuujemy dzieło rozpoczęte przez nasze Założycielki i prosić o modlitwę o nowe powołania.

Spotkanie z mariankami na Górze św. Anny

Marianki 4W sobotę 12 października miałyśmy radość i przyjemność spędzić popołudnie z jedną grupą marianek na Górze św. Anny. W ramach konferencji zaprosiłyśmy dziewczyny do udziału w krótkim warsztacie tańca chrześcijańskiego. Po teoretycznym wprowadzeniu, kilku tańcach integracyjnych, nauczyłyśmy się tańca do piosenki "Schowaj mnie pod skrzydła swe". Gratulujemy szybkiego przyswojenia kroków i pięknego wykonania i dziękujemy za wspólnie spędzony czas! 

Zapraszamy na skupienie!

wierzący nie praktykujący mały

Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską, powyżej 13. roku życia, na październikowe skupienie, które odbędzie się pod hasłem: "Wierzący nie-praktykujący". Będziemy chcieli wspólnie pochylić się nad tematem wiary i zastanowić się, czy wymaga ona konkretnej praktyki czy raczej jest sprawą indywidualną i nie musi wiązać się z działaniem.

Skupienie rozpocznie się 19 października o godz. 15:00, a zakończy 20 października ok. 13:00. Należy zabrać ze sobą zgody rodzica lub opiekuna (zakładka młodzież - materiały do pobrania), Pismo Święte, obuwie zmienne, śpiwór i koleżankę (przynajmniej jedną).

Czekamy na Was!

Zapisy do 18 października 2019 r. - s.Vianneya: 696 623 695

 

 

Plakat do pobrania

Nowo powstająca Wspólnota Apostolska św. Elżbiety

12.rocznica beatyfikacji 6Wspólnota Apostolska św. Elżbiety to wspólnota świeckich katolików, którzy w duchu św. Elżbiety ukazują swym życiem i działaniem miłosierną miłość Bożą. Członkowie Wspólnoty pozostają w świecie, żyją duchowością Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, realizują jego apostolat w Kościele i mają udział w duchowych owocach tej wspólnoty. 

 

Apostolstwo wśród młodzieży w Głogówku

Głogówek 1W miniony piątek, 20 września spotkałyśmy się z dziećmi i młodzieżą w Głogówku, najpierw na lekcjach religii w szkole, a następnie na czuwaniu młodzieżowym w kościele św. Mikołaja.

 

Skupienie junioratu

Skupienie wrzesień 2019 3Pierwsze po wakacjach skupienie dla sióstr juniorystek miało miejsce w naszej Prowincji w dniach 16 - 17 września. Tematem spotkania były słowa Pana Jezusa zapisane w 13 rozdziale Ewangelii według św. Jana: "Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali". 

 

Ślubowana pielgrzymka do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

pielgrzymka do lsku 91W kończącym się miesiącu odbyłyśmy naszą doroczną dziękczynną pielgrzymkę do lasku, aby przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych dziękować dobremu Bogu za 177 lat istnienia Zgromadzenia, za jego zatwierdzenie przez Kościół, za beatyfikację naszej Matki - bł. Marii Luizy Merkert i prosić o cud do jej kaznonizacji oraz o nowe powołania.

 

Elżbietańskie dni skupienia - ZAPRASZAMY!

cropped hands worship1 1

Kochane dziewczyny! Ruszamy po przerwie z cyklem skupień dotyczących naszej wiary i odwagi w jej wyznawaniu we współczesnym świecie. Zapraszamy na pierwsze spotkanie już w najbliższy weekend 21 - 22 września. Temat: "Nie wstydzę się Jezusa".

Pierwsza Profesja s. M. Antoniny i s. M. Małgorzaty

Pierwsza Profesja 2019 7„Wyprowadzę ją na pustynię, by przemówić do jej serca (…) I poślubię cię sobie na wieki poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana” (por. Oz 2,16.21-22).