Archiwum artykułów

Filtr

Zapraszamy na rekolekcje w ciszy

DSCN0675Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską na rekolekcje ze Słowem Bożym, które są przeznaczone dla tych, które pragną spotkać się ze sobą i Bogiem, które mają odwagę wejść w głąb swego serca i nie boją się tego, co przyniesie czas milczenia.

Paschalne spotkanie młodych!

3Chrystus Zmartwychwstał! Przyjdź, aby podzielić się tą wielką radością i doświadczeniem spotkania ze Zmartwychwstałym. A jeśli jeszcze Go nie spotkałeś, będzie to doskonała ku temu okazja. Zapraszamy młodzież żeńską i męską na wspólne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Sobota 27 kwiecień, godz, 13:00 - 19:00

W programie: Eucharystia, konferencja, praca w grupach, czas na rozmowy, zabawy, gry planszowe, kolacja.

Zapraszamy na skupienie wielkopostne dla dziewczyn!

Nawróć się a będziesz żyć

Już w przyszły weekend 23-24 marca odbędzie się w naszym domu wielkopostny dzień skupienia, na który zapraszamy dziewczyny powyżej 13. roku życia. Będzie to czas refleksji i poszukiwania drogi wiodącej do życia, czas modlitwy o serce nowe, a także czas wartościowych i pięknych spotkań.

 

Zapraszamy na wyjątkowy weekend!

4Tym razem zaproszenie na skupienie kierujemy do dziewczyn powyżej 16 roku życia. Zapraszamy Was na spotkanie z Tym, który pierwszy zapragnął Was spotkać i spędzić z Wami ten wyjątkowy czas. Przyjdźcie do naszej "chaty" na Sobieskiego 7, gdzie czeka na Was coś niezwykłego. Dajcie się zaskoczyć!

 

Kolędowanie z elżbietankami!

DSCN1525Droga Młodzieży! Zapraszamy Was bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę na wspólne kolędowanie (15:00 - 19:00). Chciejmy podzielić się wzajemnie radością z narodzenia Jezusa i doświadczeniem Miłości, która przychodzi. Czekamy na Was! Zachęcamy do zgłoszenia swojej obecności - s.Vianneya 696 623 695. 

Zapraszamy na dzień skupienia dla kobiet!

dokąd zmierzam pomniejszonyJuż w najbiższą sobotę 1 grudnia w naszym Domu przy ul. Sobieskiego 7 odbędzie się dzień skupienia dla kobiet 30+, który wraz z siostrami poprowadzi o. Ryszard Gontarczyk SVD. Temat spotkania brzmi: Dokąd zmierzam? Będziemy chcieli wspólnie zastanowić się nad celem naszego życia i poukładać je tak, by ów cel zawsze mieć jasno przed oczyma. Z pewnością będzie to czas dobrych spotkań, głębokich zamyśleń, radosnych rozmów, czas modlitwy i skupienia, ale i cieszenia się swoją obecnością przy wspólnym stole.

Być dobrym! Ale jak? Zapraszamy na Procesję Światła!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Nysy, jak również spoza niej, którzy pragną oddać cześć błogosławionej Marii Luizie Merkert oraz którym zależy na jej ryhłej kanonizacji. Wspominając jej życie i ofiarną służbę na rzecz chorych, ubogich i potrzebujących, będziemy modlić się i prosić Boga o cud do kanonizacji Nyskiej Samarytanki. 

Przemierzając 14 listopada ulice Nysy będziem rozważać tajemnice życia Błogosławionej, a równocześnie będziemy chcieli zobaczyć jak inni, znani polscy święci realizowali życiem Ewangelię "będąc dobrymi", ile wspólnego miała z nimi Maria Luiza i jak my możemy uczyć się od nich, co znaczy być dobrym. 

plakat zmniejszony

Skupienie dziewczyn z pieczeniem bułek św. Elżbiety

skupienie dziewczyn listopad2018Serdecznie zapraszamy dziewczyny, które ukończyły 13. rok życia na weekendowe spotkanie ze św. Elżbietą, której postać pomimo upływu lat wciąż porusza i zachwyca. Zarezerwujcie czas w dniach 17-18 listopada i przyjedźcie do Nysy!

 

O tajemnicy Eucharystii na październikowym czuwaniu w Rudziczce

Rudziczka czuwanie 3Po dłuższej przerwie znów odwiedziłyśmy Parafię Trójcy Przenajświętszej w Rudziczce, gdzie co kilka miesięcy spotykamy się na czuwaniu modlitewnym. Tym razem pochylaliśmy się nad tajemnicą Eucharystii, a pomógł nam w tym o. Seweryn - franciszkanin konwentualny z Głogówka.

 

Zapraszamy na październikowe skupienie dziewczyn!

skupienieSerdecznie zapraszamy na październikowe skupienie dla dziewczyn, które odbędzie się w ostatni weekend miesiąca (27-28.10.2018), a jego temat brzmi: "Jesteś tęczą!" Przyjedź koniecznie i dowiedz się co kryje się pod tym hasłem.

 

Niedziela powołaniowa w Raciborzu - Studziennej

Racibórz Studzienna 13W minioną niedzielę odwiedziłyśmy rodzinną parafię naszej siostry M. Michaliny, aby tam wraz z nią i jej bliskimi dziękować Bogu za dar ślubów wieczystych w naszym Zgromadzeniu oraz modlić się o nowe powołania do służby w Kościele. Z tej okazji uczestniczyłyśmy w niedzielnych mszach świętych głosząc słowo śwadectwa o życiu zakonnym, śpiewając i modląc się wraz z całą Parafią Świętego Krzyża w Raciborzu. 

Kurs odnowy duchowej

kurs odnowy duchowej 2018 1

W dniach od 15 do 23 września w Domu Macierzystym w Nysie miał miejsce drugi już kurs odnowy duchowej w naszej Prowincji, w którym uczestniczyły siostry powyżej 65. roku życia. Program kursu był bardzo bogaty, a w kilku momentach splatał się z planem wspólnoty domowej, dzięki czemu starsze siostry mogły zaczerpnąć młodego ducha, a młode siostry skorzystać z doświadczenia i mądrości starszych.

 

Śladami naszych Matek

pielgrzymka do lasku 2018 24Jak co roku, 19 września udałyśmy się na ślubowaną pielgrzymkę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lasku, aby podziękować dobremu Bogu za Jej przyczyną za kościelne zatwierdzenie naszego Zgromadzenia, 176 lat jego istnienia i 11 lat orędownictwa wyniesionej na ołtarze bł. Marii Luizy Merkert. 

 

Klasztor, cela i klauzura - dla radosnych, nie dla gbura!

III Kongres Młodych Konsekrwanych 1W niedzielę 16 września w Krakowie zakończył się III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, który trwał od czwartku i gromadził około 900 osób życia konsekrowanego z prawie 100 zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Młodzi zakonnicy i zakonnice spotkali się pod hasłem: "Wolni w Duchu Świętym", aby poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele, a także dać świadectwo życia radami ewangelicznymi.

Słowa mają moc! Używaj rozważnie.

Skupienie wrzesień 2018 20W miniony weekend w naszym klasztorze na Sobieskiego 7 miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym skupienie dla dziewczyn, które odbyło się pod hasłem: "Słowa mają moc! Używaj rozważnie." Spotkanie zgromadziło 17 dziewczyn z Opolszczyzny i nie tylko, a poprowadził je ks. Piotr Burczyk, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie.