Archiwum artykułów

Filtr

Elżbietańskie dni skupienia - ZAPRASZAMY!

cropped hands worship1 1

Kochane dziewczyny! Ruszamy po przerwie z cyklem skupień dotyczących naszej wiary i odwagi w jej wyznawaniu we współczesnym świecie. Zapraszamy na pierwsze spotkanie już w najbliższy weekend 21 - 22 września. Temat: "Nie wstydzę się Jezusa".

Zapraszamy na skupienie!

wyspaDziewczyny! Już w najbliższy weekend (25 - 26 maja) ostatnie w tym roku szkolnym skupienie! Serdecznie zapraszmy młodzież żeńską na tajemniczą wyspę marzeń, gdzie odkryjecie prawdziwe pragnienie przygody, siłę i odwagę do jej podjęcia oraz głos, który woła. 

Zapraszamy na rekolekcje w ciszy

DSCN0675Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską na rekolekcje ze Słowem Bożym, które są przeznaczone dla tych, które pragną spotkać się ze sobą i Bogiem, które mają odwagę wejść w głąb swego serca i nie boją się tego, co przyniesie czas milczenia.

Paschalne spotkanie młodych!

3Chrystus Zmartwychwstał! Przyjdź, aby podzielić się tą wielką radością i doświadczeniem spotkania ze Zmartwychwstałym. A jeśli jeszcze Go nie spotkałeś, będzie to doskonała ku temu okazja. Zapraszamy młodzież żeńską i męską na wspólne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Sobota 27 kwiecień, godz, 13:00 - 19:00

W programie: Eucharystia, konferencja, praca w grupach, czas na rozmowy, zabawy, gry planszowe, kolacja.

Zapraszamy na skupienie wielkopostne dla dziewczyn!

Nawróć się a będziesz żyć

Już w przyszły weekend 23-24 marca odbędzie się w naszym domu wielkopostny dzień skupienia, na który zapraszamy dziewczyny powyżej 13. roku życia. Będzie to czas refleksji i poszukiwania drogi wiodącej do życia, czas modlitwy o serce nowe, a także czas wartościowych i pięknych spotkań.

 

Katechezy w Prudniku

Katechezy Prudnik 2W środę 27 lutego gościłyśy w jednej z prudnickich szkół podstawowych, gdzie spotkałyśmy się z klasami szóstymi. Odpowiadając na zaproszenie pani katechetki Danuty, przygotowałyśmy katechezę dotyczącą powołania, a szczególnie powołania do życia zakonnego.

Zapraszamy na wyjątkowy weekend!

4Tym razem zaproszenie na skupienie kierujemy do dziewczyn powyżej 16 roku życia. Zapraszamy Was na spotkanie z Tym, który pierwszy zapragnął Was spotkać i spędzić z Wami ten wyjątkowy czas. Przyjdźcie do naszej "chaty" na Sobieskiego 7, gdzie czeka na Was coś niezwykłego. Dajcie się zaskoczyć!

 

Światowy Dzień Chorego

Dzień chorego 13"Wielkoduszna postawa względem chorych to sól ziemi i światło świata. Niech Matka Boża z Lourdes pomaga nam zachować taką postawę, a wszystkim cierpiącym wyjedna pokój i pokrzepienie." Papież Franciszek

 

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Opole 92 luty to dzień, kiedy na całym świecie świętują siostry, ojcowie i bracia zakonni. Osoby konsekrowane diecezji gliwickiej i opolskiej spotkały się z tej okazji w kościele seminaryjnym w Opolu, gdzie uczestniczyły w uroczystej mszy świętej podczas której, odnowiły śluby zakonne. 

 

Zakończenie wizytacji Matki Generalnej

Wizytacja 12Pod koniec roku 2018 oraz na początku 2019 nasza Prowincja odbywała wizytację generalną. Matka Generalna M. Samuela Werbińska odwiedziła wszystkie placówki wizytując nasze domy i wspólnoty. 31 stycznia zakończyliśmy wizytację podsumowaniem tego czasu oraz podziękowaniami. 

 

Skupienie junioratu

Skupienie junioratu 12W dniach od 23 do 24 stycznia w naszym domu swoje skupienie przeżywały siostry juniorystki: s. M. Bernadetta, s. M. Rafaela, s. M. Luiza i s. M. Teresa. Był to czas zatrzymania i refleksji, porządkowania serca, ale i odpoczynku. Spotkanie poprowadził ks. Robert Sadlak, Prefekt Wyższago Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. 

 

Rekolekcje zimowe dla dziewczyn - ZAPRASZAMY!

LogoPanama201920Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską na rekolekcje zimowe, które odbędą się w dniach od 25 do 27 stycznia w naszym klasztorze na ul. Sobieskiego 7 w Nysie. Rozpocznij z nami czas ferii zimowych. Zobaczysz, że warto!

Skupienie międzyzakonne

Skupienie międzyzakonne 9

Każdy z nas na pewno doświadcza tego, jak bardzo w dzisiejszym zabieganym świecie potrzebne są momenty zatrzymania, refleksji i odpoczynku. Również my, osoby zakonne potrzebujemy takich chwil, aby nie popadać w aktywizm, ale stale mieć na uwadze to, jak ważna jest troska o życie duchowe. Właśnie dlatego raz w miesiącu jesteśmy zaproszeni do przeżywania dnia skupienia, który ma być pomocą w budowaniu życia wewnętrznego i formacji ustawicznej.

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli 156 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł Orszak Trzech Króli, a w nich ok. 1,2 mln uczestników. Wszyscy oni szli do Betlejem, aby wraz z Mędrcami pokłonić się Nowonarodzonemu i ofiarować swe dary. Tegoroczny Orszak odbył się pod hasłem: "Odnowi oblicze ziemi".

Odwiedziny duszpasterskie

Odwiedziny duszpasterskie 17

Co roku po obchodach Świąt Bożego Narodzenia, gdy jeszcze wpatrujemy się w Maleńką Dziecinę i jej Świętych Rodziców, rozpoczyna się we wszystkich parafiach tak zwana kolęda. Czym ona jest w istocie? Czy chodzi tylko o „zaliczenie” odwiedzin księdza w naszych domach?