Archiwum artykułów

Obłóczyny

Obłóczyny2016 35 sierpnia br w naszej wspólnocie uczestniczyłyśmy w ceremonii obłóczyn postulantki Eweliny, która otrzymała habit zakonny oraz nowe imię - s.M.Rafaela. Tym samym rozpoczęła ona Nowicjat, który jest czasem przygotowania do złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej.

„Daj się Bogu zaskoczyć”
28 lipca miała miejsce kolejna w moim życiu niespodzianka od Boga. Wraz z moimi siostrami uczestniczyłam w pielgrzymce do Częstochowy z Mszą Świętą dziękczynną, której przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. Po tym niesamowitym wydarzeniu, mimo krótkiego czasu, udało nam się dostać do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzyć Jej swoje intencje. Po tym pełnym wrażeń dniu rozpoczęłam już w pełni swoje rekolekcje przygotowujące mnie  do rozpoczęcia nowego etapu życia jakim jest Nowicjat. Rekolekcje te odbywały się w milczeniu, gdyż jak powtarzał Ojciec Rekolekcjonista: „Bóg najgłębiej mówi w ciszy.” Był to czas skupienia i możliwości przebywania z Panem sam na sam, twarzą w twarz. Towarzyszyło nam wiele treści, na pozór prostych, ale to, co jest takie proste, w oczach Boga okazuje się wielką głębią.
Zwieńczeniem rekolekcji były obłóczyny. W tym czasie otrzymałam strój zakonny,  nowe imię oraz błogosławieństwo na nową drogę życia. Był to czas pełen uśmiechu i łez, ale oczywiście ze wzruszenia i radości. W ubiegłą niedzielę do dziękczynienia za dar mojego powołania dołączyła się moja najbliższa rodzina. Świętowanie rozpoczęliśmy błogosławieństwem rodziców i chrzestnych oraz dziękczynną Eucharystią. Dziękuję wszystkim za modlitwę w mojej intencji i nadal o nią bardzo proszę. Z modlitwą s.M. Rafaela

Obłóczyny2016 4


Obłóczyny2016 5
Obłóczyny2016 6
Obłóczyny2016 1
Obłóczyny2016 2
Obłóczyny2016 8
Obłóczyny2016 9
Obłóczyny2016 10
Obłóczyny2016 11