Archiwum artykułów

Niedziela powołaniowa w Szczedrzyku

Szczedrzyk 9Nakaz misyjny: "Idźcie i głoście!", jaki usłyszeliśmy w Ewangelii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, Pan Jezus skierował nie tylko do Apostołów, ale do wszystkich uczniów, a więc do każdego z nas. Realizując wezwanie do głoszenia Ewangelii - Dobrej Nowiny o Zbawieniu, gościłyśmy wczoraj w Parafii św. Mikołaja w Szczedrzyku.

 

Przeżywając miesiąc maj, wpatrujemy się szczególnie w Maryję. Ona, pierwsza misjonarka, wskazuje nam co głosić i jak głosić. Maryja udała się do Elżbiety, swej krewnej i zaniosła jej Jezusa. Tylko tyle i aż tyle! Dla nas jest to wskazówka - wcale nie musimy wyjeżdzać do ogległych krajów, szukać ludzi, którzy nie znają Boga, albo znają Go mało i czytać im Biblię, ale mamy zanosić Jezusa do naszych krewnych, do środowisk w których żyjemy na codzień, do naszych rodzin, w miejsca pracy, do szkoły. Głosić Ewangelię to nic innego, jak być świadkiem Jezusa, dawać Go innym, pokazywać swoim własnym życiem piękno przyjaźni z Bogiem, radość płynącą z wiary i pozwalać, by świat mógł nas rozpoznawać po miłości wzajemnej, bo to ona powinna odznaczać chrześcijan.

Szczedrzyk 1Szczedrzyk 2Szczedrzyk 4Szczedrzyk 5

Pełniąc apostolstwo w Szczedrzyku, na każdej Eucharystii mówiłyśmy świadectwo o tym jak my, siostry św. Elżbiety, staramy się na co dzień zanosić Jezusa ludziom, do których jesteśmy posłane, włączyłyśmy się w współtworzenie liturgii poprzez czytanie Słowa Bożego i śpiew, a także prowadzenie nabożeństwa majowego.

Szczedrzyk 3Szczedrzyk 6Szczedrzyk 7Szczedrzyk 13

Bardzo dziękujemy za życzliwość i otwartość, Księdza Proboszcza Marcina Ogioldy oraz parafian, których doświadczyłyśmy w czasie naszego pobytu w Szczedrzyku, a także za wszelkie otrzymane dobro.