Archiwum artykułów

Poznając charyzmat Zgromadzenia

Praktyki 6Niezwykle cennym doświadczeniem na początkowym etapie formacji w naszym Zgromadzeniu są dla każdej postulantki praktyki, które odbywa na placówkach zakonnych podejmujących bardzo konkretną służbę drugiemu człowiekowi.

 

Praktyki 2 1W ramach formacji na etapie postulatu odbyłyśmy w miesiącu kwietniu i maju praktyki w dwóch wspólnotach elżbietańskich. Pierwsza placówka, którą odwiedziłyśmy był Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Koźlu. W czasie naszego pobytu w Domu św. Karola brałyśmy czynny udział w życiu wspólnoty i posłudze sióstr wśród podopiecznych. 

Praktyki 2 2Praktyki 2 3Praktyki 2 4Praktyki 2 5

Drugim miejscem naszych praktyk był Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Grabinie. Czas spędzony w tym domu ubogacił nasze doświadczenie pracy wśród osób starszych i dał możliwość obserwacji na czym polega posługa sióstr wśród podopiecznych tego miejsca.

Praktyki 5

Praktyki 1Praktyki 2Praktyki 7

Czas praktyk był dla nas pełen wrażeń i nowych doświadczeń, podczas którego mogłyśmy się spotkać z charyzmatem naszego Zgromadzenia, za co jesteśmy wdzięczne Panu Bogu i siostrom, które nas przyjęły, a także przełożonym, którzy umożliwili nam odbycie praktyk. 

Postulantki: Karolina i Monika