Archiwum artykułów

Spotkanie postulantek

Zjazd postulantek 2017 5 „ Życzę  pełnej świadomości swego powołania”
Dnia 7 czerwca 2017r. w Jubileuszowym roku objawień Fatimskich w miejscu narodzin naszego Zgromadzenia odbyło się spotkanie postulantek prowincji Polskich.

 

Zjazd postulantek 2017 1Podczas tego spotkania kroczyłyśmy szlakiem naszych Matek Założycielek , przez co mogłyśmy poznać  bliżej duchowość i charyzmat elżbietański. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia w Bazylice św. Jakuba i Agnieszki  przy sarkofagach naszych Matek. W czasie homilii usłyszałyśmy pouczające słowa, abyśmy nauczyły się iść i kochać bliźnich naśladując przy tym  Maryję, która nie była „kanapowcem”  i swoim życiem uczyła nas jak służyć drugiemu człowiekowi. 

Zjazd postulantek 2017 4W godzinach popołudniowych udałyśmy się na zwiedzanie naszego Domu Macierzystego, a następnie odwiedziłyśmy  Dom św. Elżbiety – dom naszych sióstr emerytek, gdzie znajduje się wspólna mogiła  sióstr męczenniczek . Kolejnym miejscem, na które się udałyśmy był lasek, gdzie co roku do kościółka Matki Bożej pielgrzymowały nasze Założycielki w podziękowaniu za diecezjalne zatwierdzenie naszego Zgromadzenia.  Ostatnim punktem szlaku był cmentarz Jerozolimski w Nysie, gdzie wspólnie modliłyśmy się o radość wieczną dla zmarłych sióstr. Nasze spotkanie zakończyłyśmy kolacją oraz wyrażeniem wdzięczności za możliwość spotkania w domu Matki. 

Z wdzięcznością:
postulantki z Wrocławia, Katowic i Nysy

Zjazd postulantek 2017 2Zjazd postulantek 2017 3 Zjazd postulantek 2017 6Zjazd postulantek 2017 7