Archiwum artykułów

Niedziela powołaniowa w Blachowni

Blachownia 15Wraz z naszą Założycielką - bł. Marią Luizą Merkert, zostałyśmy zaproszone do Parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti w Blachowni, aby tam podzielić się swoim świadectwem wiary. Cieszymy się, że zachęceni przynagleniem z Ewangelii przypadającej na wczorajszy dzień: "Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje", przez całą niedzielę mogłyśmy modlić się wspólnie z wiernymi tej parafii o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

Pełniąc nasze apostolstwo, na każdej Eucharystii w słowie skierowanym do wiernych dzieliłyśmy się tym, jak siostry św. Elżbiety wypełniają charyzmat pozostawiony przez bł. Marię Luizę i jej współsiostry. Starałyśmy się również zachęcić do gorliwej modlitwy o powołania pokazując, że wbrew logice tego świata ciągle są ludzie młodzi, którzy wielkodusznie odpowiadają na powołanie do szczególnej bliskości z Bogiem. Ciągle jeszcze pociąga młodych nie wielkie akcje charytatywne, o których głośno w mediach, ale cicha i pokorna służba, która nie czeka na pochwały i uznanie. Po każdej Mszy świętej była też możliwość uczczenia relikwii naszej Błogosławionej.

        Blachownia 5Blachownia 6Blachownia 7

Włączyłyśmy się również w czytanie Słowa Bożego podczas Liturgii Słowa i śpiew psalmu responsoryjnego. Popołudniu uczestniczyłyśmy w procesji eucharystycznej w Oktawie Bożego Ciała i współtworzyłyśmy nabożeństwo poświęcone modlitwie za powołanych i o nowe powołania. 

        Blachownia 3Blachownia 1Blachownia 12

        Blachownia 13Blachownia 10Blachownia 16

Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi oraz tym, którzy nam towrzyszyli w czasie pobytu w Blachowni za ciepłe przyjęcie i piękne doświadczenie radości wspólnoty chrześcijańskiej.