Archiwum artykułów

Wakacyjny apostolat wśród młodzieży

Święto Młodzieży 1Czas wakacji to zawsze dla nas doskonała okazja, aby uczestnicząc w różnych spotkaniach dla młodzieży, świadczyć o miłości Boga zanosząc Go ludziom, przybliżać istotę życia zakonnego, animować grupy i towarzyszyć młodym ludziom.

 

 

 

 

Rekolekcje dla Dzieci Maryi w Miedonii

W dniach od 1 do 9 lipca uczestniczyłyśmy w rekolokcjach dla Marianek, które co roku są organizowane w naszej diecezji w kilku różnych terminach i grupach wiekowych. Wraz z księdzem prowadzącym i pozostałymi członkami kadry troszczyliśmy się zarówno o wakacyjny odpoczynek dziewczyn, jak również o ich duchowy wzrost. W każdym dniu rekolekcji był czas na modlitwę i spotkanie z Bogiem, ale także czas na pogłębianie wiedzy przez wysłuchanie konferencji i prowadzonych spotkań, czas na wykazanie się kreatywnością podczs prac w grupach, czas na zabawę w trakcie pogodnych wieczorów, czas na spotkanie z drugim człowiekiem, wspólnie dzieloną radość i wiele niespodzianek. 

       Miedonia 1Miedonia 2Miedonia 3
       Miedonia 4Miedonia 5Miedonia 6

Święto Młodzieży na Górze św. Anny

Jak co roku wzięłyśmy udział w Święcie Młodzieży organizowanym przez Ojców Franciszkanów na Górze św. Anny w dniach od 17 do 22 lipca. Nasza posługa w tym czasie skupiła się przede wszystkim na apostolstwie powołaniowym. Każde zgromadzenie zakonne codziennie pełniło swój dyżur w namiocie powołaniowym, gdzie młodzież mogła przyjść aby porozmawiać. Posługiwałyśmy również jako animatorki grup, a także każdego dnia na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym przez cały czas trwania spotkania młodzieży na Górze św. Anny, modliłyśmy się o dobre owoce tegorocznego Święta. Swoją obecnością wśród młodych ludzi starałyśmy się służyć rozmową i poświęcić swój czas na spotkanie z nimi, a także być radosnymi świadkami Pana Jezusa, dla którego żyjemy i któremu służymy. 

       Święto Młodzieży 1Święto Młodzieży 2Święto Młodzieży 5
       Święto Młodzieży 10Święto Młodzieży 7Święto Młodzieży 8