Archiwum artykułów

Pierwsza Profesja s.M.Rafaeli

Pierwsza Profesja s.M 1815 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasza siostra Maria Rafaela po odbyciu rocznego nowicjatu, złożyła pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. 

 

Dzień złożenia Pierwszej Profesji zakończył etap mojej formacji w nowicjacie i rozpoczął nowy - juniorat. Podczas uroczystej Mszy świętej, którą poprzedziło błogosławienstwo rodziców i przełożonych, ślubowałam Bogu Trójjedynemu żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Otrzymałam czarny welon i medal Zgromadzenia. Przez cały czas radosnego świętowania z najbliższą rodziną i zaproszonymi gośćmi, a także moją wspólnotą, towarzyszył mi ogromny pokój, wdzięczność i szczery uśmiech. Siostra Neoprofeska - M. Rafaela

Pierwsza Profesja s.M 2Pierwsza Profesja s.M 5Pierwsza Profesja s.M 6Pierwsza Profesja s.M 16

Dla całej naszej wspólnoty była to piękna uroczystość, w czasie której dziękowałyśmy Dobremu Bogu za dar powołania naszej siostry. Jesteśmy wdzięczne za to, że Bóg ciągle rodzi w sercach młodych dziewczyn pragnienie służenia Mu w drugim człowieku jako duchowe córki bł. Marii Luizy Merkert. Niech nie ustaje nasza gorliwa modlitwa o świętość życia dla powołanych i o nowe i piękne powołania kapłańskie i zakonne.

Pierwsza Profesja s.M 21Pierwsza Profesja s.M 31Pierwsza Profesja s.M 37Pierwsza Profesja s.M 38

Więcej zdjęć