Archiwum artykułów

Bł. Maria Luiza Merkert na 41. Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

Pielgrzymka 13W tym roku przypada 10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert, świętej Ziemi Śląskiej i Współzałożycielki naszego Zgromadzenia. W związku z tą rocznicą, Maria Luiza towarzyszyła pątnikom zdążającym w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. 

 

 

Tegoroczne apostolstwo naszych sióstr w czasie pieszej pielgrzymki było oparte o osobę bł. Marii Luizy Merkert. Pielgrzymi strumienia nyskiego i opolskiego mogli usłyszeć o niej więcej w wywiadzie z Arcybiskupem Alfonsem Nossolem na Górze św. Anny. Wspomniał o niej również Ksiądz Biskup Andrzej Czaja w homilii w Częstochowie, wskazując w niej wzór dobroczynności i służby, ofiarnej miłości, której dzisiaj tak bardzo potrzeba światu. 

Pielgrzymka 1Pielgrzymka 2Pielgrzymka 7
Pielgrzymka 4Pielgrzymka 5Pielgrzymka 9
Pielgrzymka 8Pielgrzymka 6Pielgrzymka 14
Nasze siostry kroczyły do tronu Matki Bożej w trzech grupach: 1 czerwonej, 1 niebieskiej i 5 zielonej. Poza tym starałyśmy się odpowiadać na zaproszenia do innych grup pielgrzymkowych, a tam przybliżać postać bł. Marii Luizy Merkert, opowiadać o apostolstwie młodzieży w naszym Zgromadzeniu, a także dotykać tematu powołania. 

Pielgrzymka 10Pielgrzymka 11Pielgrzymka 12

Szczególnym momentem tegorocznej pielgrzymki był dla nas środowy wieczór, a konkretnie nabożeństwo w Zawadzkiem. Było ono poświęcone naszej Śląskiej Błogosławionej, która była z nami obecna w relikwiach. Cieszymy się, że miałyśmy możliwość poprowadzenia tego nabożeństwa i przypomnienia wiernym naszej diecezji o lokalnej Świętej, która każdemu z nas wskazuje drogę do Nieba poprzez służbę drugiemu człowiekowi. 

Pielgrzymka 15Pielgrzymka 16Pielgrzymka 17
Pielgrzymka 19Pielgrzymka 20Pielgrzymka 21
Pielgrzymka 22Pielgrzymka 23Pielgrzymka 24
Pielgrzymka 25Pielgrzymka 26Pielgrzymka 27