Archiwum artykułów

Złożyłam Chryste Jezu swe śluby na wieki

Śluby wieczyste s. Rity 1026 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 10:30 w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, u boku Matek Założycielek naszego Zgromadzenia nasza współsiostra M. Rita złożyła śluby wieczyste. Radosne Te Deum laudamus wyśpiewała wraz z Siostrą Profeską nasza wspólnota zakonna i licznie zgromadzeni bliscy sercu naszej siostry. 

 

Uroczystej Eucharystii, podczas której s. M. Rita złożyła Bogu śluby czytości, ubóstwa i posłuszeństwa decydując się już do końca życia służyć Bogu i Kościołowi we wspólnocie Sióstr św. Elżbiety, przewodniczył biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała. W słowie skierowanym do Siostry Profeski nawiązując do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej, zaznaczył, że w naszym życiu sporo jest wody narzekania, przeciętności, rutyny itd., ale na słowo Jezusa to wszystko może stać się winem, to znaczy może być przepełnione radością i miłością. 

    Śluby wieczyste s. Rity 1Śluby wieczyste s. Rity 2Śluby wieczyste s. Rity 4Śluby wieczyste s. Rity 7
    Śluby wieczyste s. Rity 11Śluby wieczyste s. Rity 16Śluby wieczyste s. Rity 20Śluby wieczyste s. Rity 22

Czekałam na ten dzień z wielką radością. Lata formacji pozwoliły mi przygotować się na niego i wyczekiwać z wielkim pokojem w sercu. To, że mogłam złożyć śluby wieczyste w dzień Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, którą tak bardzo ukochałam i przed której obliczem rozeznawałam moje powołanie, jest wyrazem wspaniałomyślności Boga i znakiem Jego wielkiej do mnie miłości. Cieszę się, że ten najpiękniejszy dzień mojego życia mogłam świętować razem z moimi siostrami, rodziną, bliskimi i tyloma osobami, które modliły się za mnie w czasie Eucharystii. Moje serce przepełnia ogromna wdzięczność za wielkie rzeczy, które mi Pan uczynił, za to, że mogę być już na wieki mojego Jezusa. Dziękuję, że mogłam tak cudownie przeżyć ten dzień i dziękuję wszystkim, którzy otaczają mnie swoją życzliwą pamięcią. 

   Śluby wieczyste s. Rity 27Śluby wieczyste s. Rity 30Śluby wieczyste s. Rity 31Śluby wieczyste s. Rity 37

Zobacz zdjęcia