Archiwum artykułów

Z Maryją i młodzieżą w Łowoszowie

Łowoszów 9

W piątkowy wieczór, 20 października, odpowiadając na zaproszenie ks. Damiana Cholewy, odwiedziłyśmy kościół w Łowoszowie koło Olesna, gdzie wzięłyśmy udział w spotkaniu młodzieżowym.

 

 

Czekając na przybycie młodych ludzi uczestniczyliśmy w rozśpiewce. Następnie zostałyśmy poproszone, by powiedzieć konferencję. Temat spotkania brzmiał:  „Maryja – Matka, Kobieta, Przyjaciółka”. W pierwszej części konferencji próbowałyśmy odpowiedzieć na pytanie, jak żyć, aby ktoś kiedyś skojarzył mnie i Ciebie z niebem. Plakat zapraszający nas wszystkich na spotkanie z Maryją przedstawiał niebo, a więc Ona z pewnością jest kojarzona z Niebem. Da każdego z nas jest więc wzorem tego, jak żyć, aby i mnie ktoś kiedyś z niebem skojarzył. Starałyśmy się pokazać kilka cech kobiet, abyśmy mogli zobaczyć, że Maryja była tak jak i my człowiekiem, stuprocentową kobietą, która w sposób doskonały wykorzystała dary otrzymane od Boga. Mówiłyśmy o trzech słowach, którymi można określić całe życie Maryi- fiat, magnificat, stabat. W słowie fiat pokazaliśmy bezgraniczne zaufanie Maryi, która na zwiastowanie Anioła odpowiedziała „tak” oddając całą swoja młodość, kobiecość, swoją przyszłość Bogu. Drugie słowo -  magnificat, mówi nam o tym, że kiedy Maryja wyśpiewała hymn uwielbienia, wyśpiewała chwałę Bogu i była konsekwentna całe życie: nieustannie wielbiła Boga, w radościach i smutkach, w trudach i cierpieniu, dostrzegała Go zawsze i wszędzie. I trzecie słowo stabat, pokazuje nam wierność Maryi. Cierpiąca, z sercem przeszytym bólem, kochająca, jak tylko Matka potrafi kochać, trwała aż do końca. Te trzy słowa powinny określać i nas, więc starałyśmy się pokazać młodym ludziom w jaki sposób przenieść je na rzeczywistość ich życia.

Łowoszów 1Łowoszów 2Łowoszów 3Łowoszów 4

Po krótkiej piosence miała miejsce druga część konferencji. Opowiedziałyśmy świadectwo o doświadczeniu Maryi we własnym życiu, o mocy modlitwy różańcowej, o tym jak wiele można wyprosić za wstawiennictwem Maryi. Bo czyż może Matka odmówić czegoś swemu dziecku kiedy Ją prosi?

Łowoszów 5Łowoszów 6Łowoszów 7Łowoszów 8

Po konferencji była przerwa na ciepłą herbatkę i coś słodkiego. Był to doskonały czas na  rozmowy z młodzieżą, która miała mnóstwo pytań związanych z naszym życiem zakonnym oraz treściami usłyszanymi w czasie konferencji. Po przerwie spotkaliśmy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której było rozważane życie Maryi. Czuwanie zakończyło się wspólną Eucharystią. Dziękujemy ks. Damianowi za zaproszenie, a także młodzieży za serdeczne przyjęcie.