Archiwum artykułów

Adwentowy dzień skupienia Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

Skupienie Wspólnoty Ap. 12 1Dnia 10 grudnia Wspólnota Apostolska św. Elżbiety naszej Prowincji przeżywała swój dzień skupienia, którym przygotowywała się do dobrego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, ale również duchowo umacniała przed co rocznym apostolstwem w czasie spotkań opłatkowych dla dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz ubogich i samotnych.

 Święty Piotr Apostoł w czytaniu do dzisiejszej liturgii słowa mówi nam: "Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was znalazł bez plamy i skazy - w pokoju". Dotknięci tymi słowami rozpoczęliśmy nasz dzień skupienia od modlitwy różańcowej oraz Sakramentu Pokuty. Z czystymi sercami uczestniczyliśmy w Eucharystii podczas której słowo skierował do nas o. Ryszard Gontarczyk, prowadzący nasz dzień skupienia. Usłyszeliśmy o tym jak ważna jest wiara w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Po przerwie obiadowej obejrzeliśmy film: "Tajemnica Eucharystii". Ojciec Ryszard zwrócił naszą uwagę na fakt, że nie można mówić o żywej wierze i tęsknym oczekiwaniu na przyjście Pana, jeśli nie podchodzimy do Eucharystii z otwartymi sercami. Każdy z nas stanął przed pytaniem o moje uczestnictwo w Mszy Świętej, a wcześniej o przygotowanie do niej, o moje słuchanie Słowa Bożego, adorowanie, zaangażowanie w modlitwę. Tylko wtedy, gdy z żywą wiarą przyjmiemy Jezusa do naszych serc, nie będziemy już musieli pytać: "Kiedy przyjdziesz?" i wołać: "Przyjdź Panie Jezu!"

Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Ojciec Ryszard poprowadził dla nas spotkanie z parzeniem kawy po ekwadorsku. Czas wspólnego, radosnego, adwentowego czuwania zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Skupienie Wspólnoty Ap. 12 2Skupienie Wspólnoty Ap. 12 3Skupienie Wspólnoty Ap. 12 6

Skupienie Wspólnoty Ap. 12 7Skupienie Wspólnoty Ap. 12 10Skupienie Wspólnoty Ap. 12 11