Archiwum artykułów

Spotkanie wigilijne dla dzieci

Wigilia dla dzieci 8Dnia 17 grudnia 2017 roku, w trzecią niedzielę Adwentu w naszym klasztorze miało miejsce spotkanie opłatkowe dla dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety i nasze siostry.

Świętowanie zaczęliśmy od Eucharystii o godz. 11.00 w kaplicy pw. Świętej Rodziny, której przewodniczył o. Ryszard, werbista. W czasie homilii ojciec posługując się przykładem Jana Chrzciciela mówił do nas o świadectwie. Każdy z nas powinien jak ten wielki prorok dawać świadectwo o Bogu. Przed Mszą Świętą starsze dzieci miały okazję do skorzystania z przedświątecznego Sakramentu Pokuty, który jest potrzebny do dobrego przeżycia świąt.

Wigilia dla dzieci 1Wigilia dla dzieci 2Wigilia dla dzieci 3Wigilia dla dzieci 4
Wigilia dla dzieci 5Wigilia dla dzieci 6Wigilia dla dzieci 7Wigilia dla dzieci 9

 Po zakończonej Eucharystii zebraliśmy się wszyscy w sali najmłodszej grupy, by przypomnieć sobie, co działo się ponad 2000 lat temu w Betlejem, a także by wspólnie się pomodlić, złożyć sobie świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem i  zaśpiewać pierwszą kolędę. Następnie każda grupa udała się do swojej sali, którą dzień wcześniej pięknie przyozdobiła świątecznymi dekoracjami, by tam spożyć tradycyjne potrawy wigilijne tj. barszcz z uszkami, pierogi, rybę, kapustę z grzybami, które dla dzieci przygotowały panie ze Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety. Po posiłku nadszedł czas na wspólne kolędowanie przy choince. W tak pięknej atmosferze z trudem pożegnaliśmy się, by spotkać się po Nowym Roku.

Post. Sandra i post. Magda

Wigilia dla dzieci 10Wigilia dla dzieci 11Wigilia dla dzieci 12Wigilia dla dzieci 13

Wigilia dla dzieci 14Wigilia dla dzieci 15Wigilia dla dzieci 16Wigilia dla dzieci 18