Archiwum artykułów

K+M+B 2018

Odwiedziny kolędowe1 stycznia każdego roku kolędą w klasztorze sióstr elżbietanek rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie w Parafii św. Jakuba i Agnieszki w Nysie. Również w tym roku spotkałyśmy się z naszymi duszpasterzami, aby otrzymać błogosławieństwo dla naszego domu i każdej z nas. 

 

Odwiedziny kolędowe 0.1Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego obiadu, po którym udaliśmy się do kaplicy na nabożeństwo. Ksiądz Prałat Mikołaj Mróz w któtkim kazaniu pokazał nam pewną ciekawą analogię. Zauważył, że na czas świąt przynosimy do naszych mieszkań choinkę, którą zabieramy z jej naturalnego środowiska, wnosimy w nasze, nienaturalne dla niej środowisko i bogato przyozdabiamy. Podobnie Chrystus, przyszedł na ziemię i swoją Boską naturę przyodział ciałem, naturą ludzką. Przez ten fakt, także i my zostaliśmy przyobleczeni tym co boskie - poprzez chrzest, nasza natura dotknięta grzechem, została bogata odziana łaską Boga. Każdy z nas powinien troszczyć się, aby to nasze bogate przyozdobienie było piękne i dawało blask, abyśmy nie pozostali jak te choinki po świętach - suche i nadające się tylko na wyrzucenie, nie przynoszące żadnego owocu.

Odwiedziny kolędowe 1Odwiedziny kolędowe 2Odwiedziny kolędowe 3Odwiedziny kolędowe 4
Po słowie Księdza Prałata wspólnie modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem o błogosławieństwo Boże dla naszego klasztoru, za nasze rodziny, naszych dobrodziejów i za każdą z nas. Następnie śpiewajac kolędy, udaliśmy się w procesji po naszym domu, aby okadzić i pokropić wodą święconą nasze pokoje i inne pomieszczenia. Na zakończenie kolędy zasiedliśmy wspólnie przy kawie.

Odwiedziny kolędowe 5Odwiedziny kolędowe 6Odwiedziny kolędowe 7Odwiedziny kolędowe 8
Odwiedziny kolędowe 9Odwiedziny kolędowe 10Odwiedziny kolędowe 11Odwiedziny kolędowe 12
Odwiedziny kolędowe 13Odwiedziny kolędowe 15Odwiedziny kolędowe 16Odwiedziny kolędowe 17
Odwiedziny kolędowe 18Odwiedziny kolędowe 19Odwiedziny kolędowe 20Odwiedziny kolędowe 21

Niech Dobry Bóg błogosławi naszemu domowi i całej naszej wspólnocie
przez kolejny rok!