Archiwum artykułów

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Pogrzeb s 16

Wczorajszego dnia odprowadziliśmy na miejsce spoczynku naszą zmarłą siostrę Marię Kamilę, która odeszła do Pana 11 lutego w 63 roku profesji zakonnej.

 

Siostra Kamila urodziła się 26 lipca 1934 r. w Żędowicach. Na większości placówek jakie stały się w jej życiu zakonnym miejscami jej posługi, pełniła funkcję zakrystianki, a więc tej, która wiele czasu spędziła w szczególnej bliskości Chrystusa Eucharystycznego. Troszczyła się o miejsca przebywania Pana Jezusa, by były one czyste, godne i zadbane. Ojciec Seweryn OFM w homilii podczas Mszy Świętej pogrzebowej, nawiązując do Ewangelii o uczniach idących do Emaus, powiedział, że s. Kamila przeżywała swe powołanie w bliskości Jezusa, któremu zawierzała swe życie, oddawała troski, chętnie z Nim rozmawiała, często przebywała i rozpoznawała na „łamaniu chleba”, tzn. podczas Eucharystii. Powiedział, że często podczas Mszy Świętej na twarzy s. Kamili można było zauważyć wzruszenie, a w jej oczach łzy. Świadczy to o głębokim przeżywaniu spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Nasza Siostra odeszła do Pana w Światowy Dzień Chorego, w dniu, w którym w swoim pokoju przyjęła Eucharystię i błogosławieństwo lourdzkie.

Pogrzeb s 1Pogrzeb s 2Pogrzeb s 3Pogrzeb s 4
Pogrzeb s 5Pogrzeb s 6Pogrzeb s 7Pogrzeb s 8

W Mszy Świętej pogrzebowej, która została odprawiona w kaplicy Domu św. Elżbiety przy ul. Słowiańskiej w Nysie uczestniczyła licznie zgromadzona rodzina Zmarłej, parafianie z placówek, gdzie przebywała s. Kamila oraz siostry. Eucharystię sprawowało sześciu kapłanów, którzy swoją modlitwą otoczyli naszą siostrę prosząc o pokój jej duszy i życie wieczne w bliskości Tego, którego całym sercem umiłowała. Po Mszy Świętej, w kaplicy na Cmentarzu Jerozolimskim sprawowana była liturgia pogrzebowa, a następnie ciało naszej siostry zostało złożone w grobie.
Pogrzeb s 9Pogrzeb s 10Pogrzeb s 11Pogrzeb s 12
Pogrzeb s 13Pogrzeb s 14Pogrzeb s 15Pogrzeb s 17