Archiwum artykułów

Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...

DSC07997

Zasnęła w Panu nasza Kochana siostra Ingeborg. Siostry, kapłani i licznie zebrana rodzina zgromadzili się 24 lutego, by odprowadzić ją na wieczny spoczynek. Mszy pogrzebowej przewodniczył Ksiądz Prałat Piotr Śnigórski. Słowo Boże wygłosił Ksiądz prof. Janusz Czerski, pokazując nam piękno życia naszej zmarłej siostry.

 

 

DSC08003Siostra Ingeborga urodziła się w Bieńkowicach, rodzice wychowali ją w Duchu wiary i tradycji. W swojej rodzinnej miejscowości spotykała siostry Elżbietanki, które tam posługiwały. Do Zgromadzenia wstąpiła w czasach II wojny światowej. Odważnie poszła za wołaniem Ducha Świętego, mimo tak trudnych czasów. Po złożeniu Profesji zakonnej zdobyła wykształcenie i podjęła pracę w nyskim szpitalu na oddziale dziecięcym. Pracowała tam wiele lat, do samej emerytury. Była ciepło wspominana przez personel i zapamiętana jako osoba życzliwa, otwarta i pomocna. Na emeryturze została przeniesiona na placówkę do domu sióstr przy ulicy Grodkowskiej, następnie do Grabiny, a ostatecznie do domu sióstr emerytek w Nysie. Była bardzo pogodna w przeżywaniu starości; ,,Anioł uśmiechu”, panna mądra, zawsze gotowa na przyjście Oblubieńca.
DSC07998DSC08002DSC08007DSC08006

DSC08008DSC08012DSC08014DSC08013

Po zakończeniu Najświętszej Ofiary udaliśmy się na cmentarz Jerozolimski, by złożyć ciało naszej zmarłej siostry w grobie. Niech Pan przyjmie ją do radości Nieba.