Archiwum artykułów

Rekolekcje w Rolniku

Rolnik rekolekcje 4Okres Wielkiego Postu to szczególny czas zatrzymania i refleksji nad własnym życiem. Dla wielu z nas jest okazją do tego, aby dać sobie szansę na nawrócenie i odnowienie relacji z Bogiem. W dniach od 26 do 28 lutego miałyśmy okazję towarzyszyć uczniom Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych "Rolnik" w Nysie w czasie ich rekolekcyjnych zmagań, gdzie wraz z grupą ewangelizacyjną tworzyliśmy przestrzeń spotkania młodego człowieka z Bogiem.

 

Cieszymy się, że mogłyśmy spotkać się z młodymi ludźmi, aby podzielić się z nimi swoim przeżywaniem wiary i zaświadczyć o tym, że Bóg kocha grzeszników. Pierwszego dnia rekolekcji mówiłyśmy o konieczności działania w naszym życiu. Starałyśmy się uświadomić młodym ludziom, powołując się na znamienne słowa Papieża Franciszka, że każdy z nas jest wezwany do tego, aby wstać z kanapy, włożyć buty wyczynowe i zmieniać świat dobrem, miłosierdziem... zostawiając po sobie ślad. Próbowaliśmy też wspólnie wypracować projekt, który moglibyśmy zrealizować w ciągu trwania rekolekcji, a który byłby konkretnym dobrem jakie wspólnie uczynią. Pierwszym projektem była zbiórka żywności, która zostanie przekazana na paczki dla osób potrzebujących, które będą rozdanie w Nysie podczas dnia miłosierdzia. Druga grupa młodzieży dołączyła do zbiórki żywności, przeznaczając ją na obiady dla ubogich, które każdego dnia wydają siostry elżbietanki, a także stworzyła projekt "banku wiedzy". Każda klasa ma za zadanie stworzyć listę osób uzdolnionych w danej dziedzinie. Listy zostaną dostarczone do koordynatora, do którego zgłaszać się będą uczniowie szukający pomocy w jakiejś dziedzinie wiedzy i tam otrzymają swojego osobistego trenera. 

Rolnik rekolekcje 3Rolnik rekolekcje 7Rolnik rekolekcje 8Rolnik rekolekcje 9
Drugiego dnia skupiliśmy się na przebaczającej miłości Boga. Starałyśmy się zaświadczyć, że aby móc być miłosiernym, aby być zdolnym do pełnienia uczynków miłosierdzia, trzeba najpierw miłosierdzia doświadczyć. 

 Rolnik rekolekcje 1Rolnik rekolekcje 2Rolnik rekolekcje 5Rolnik rekolekcje 6

Zwieńczeniem czasu rekolekcji była środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z Sakramnetu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystia. 

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i pięknie spędzony czas. Cieszymy się dobrą współpracą z osobami tworzącymi te rekolekcje, a także zaangażowaniem i otwartością młodzieży. Niech ten czas wyda jak najlepsze owoce w naszym życiu!