Archiwum artykułów

Rekolekcje dla uczniów Ekonomika

Ekonomik rekolekcje 10W dwa pierwsze dni marca w naszym domu zakonnym odbyły się rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie. Było to wyjątkowe spotkania tych, którzy stoją dziś przed odpowiedzią na pytanie jak żyć, aby zostawić po sobie ślad, z tą, która to zadanie wypełniła tak doskonale, że zasługuje dziś na miano świętej - z bł. Marią Luizą Merkert.

W czwartek spotkałyśmy się z uczniami klas pierwszych, a w piątek z klasami drugimi, aby wspólnie zastanowić się nad naszym życiem i poszukać wskazówek jak żyć, aby to życie miało smak, aby było piękne i wartościowe, przeżyte tak, by inni pamiętali o nas nawet po naszej śmierci. Zaprosiłyśmy więc młodzież do "pracowni krawieckiej". Materiałem byli oni sami, krawcem Bóg, a w tych dniach i my, siostry towarzyszące młodzieży. Czas jaki wspólnie spędziliśmy był instrukcją co do krojenia materiału, przycinania, szycia, zwężania, ozdabiania itd.

Ekonomik rekolekcje 1Ekonomik rekolekcje 2Ekonomik rekolekcje 3
Starałyśmy się podprowadzić młodych ludzi, którzy przyszli do nas, pod spotkanie z kochającym Bogiem, który wyciąga do nich swą dłoń, który przebacza każdy grzech, który kocha bardziej niż ktokolwiek inny, który czeka na swoje dzieci. Ufamy, że ten czas pomógł im spotkać Boga i uwierzyć, że są nieskończenie kochani. A pierwszym owocem tych rekolekcji, jak zauważyli obecni  nauczyciele, był na pewno Sakrament Pokuty, do którego przystąpiła spora część uczniów, a także przyjęcie przez nich Komunii świętej.
Ekonomik rekolekcje 4Ekonomik rekolekcje 5Ekonomik rekolekcje 6
Ekonomik rekolekcje 7Ekonomik rekolekcje 8Ekonomik rekolekcje 9