Archiwum artykułów

Rekolekcje w Kłodnicy

Kłodnica 20Już od kilku lat stałym elementem Wielkiego Postu są dla nas rekolekcje w szkole w Kłodnicy. W tym roku temat rekolekcji brzmiał: "Duchu Święty przyjdź!". Spotkałyśmy się więc z trzema grupami podopiecznych szkoły, aby wspólnie zastanowić się nad działaniem Ducha Świętego w naszym życiu.

 

Choć temat wcale nie łatwy, uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rekolekcyjnych spotkaniach. W pierwszej części omówiliśmy sobie Kim jest Duch Święty i jak działa w człowieku. Porównaliśmy życie bez Ducha Świętego do płynięcia łódką przez ocean, gdzie liczyć mogę tylko na własne siły. Przepłynięcie oceanu taką łódką napędzaną tylko wiosłami byłoby niemożliwe. Życie z Duchem Świętym natomiast, porównaliśmy do podróży żaglówką, która wykorzystuje siłę wiatru, dzięki czemu porusza się bez naszego wysiłku i z pewnością szybciej i bezpieczniej.

Kłodnica 1Kłodnica 2Kłodnica 3Kłodnica 4
Po teoretycnym wprowadzeniu odgrywaliśmy scenki ukazujace różne sytuacje codziennego życia. Celem tych scenek było ukazanie jak postępuje człowiek, gdy słucha natchnień Ducha Świętego i współpracuje z Nim, a jak zachowuje się ktoś, kto Ducha Świętego nie słucha. Oczywiście podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć radosnego śpiewu z pokazywaniem, co zawsze spotyka się z wielkim entuzjazmem uczniów. 
Kłodnica 5Kłodnica 6Kłodnica 7Kłodnica 8
Bardzo dziękujemy za tegoroczne spotkanie, na które jak zawsze z wielką radością czekałyśmy, a także za życzliwą, dobrą atmosferę i serdeczne przyjęcie.
Kłodnica 9Kłodnica 10Kłodnica 11Kłodnica 12
Kłodnica 13Kłodnica 14Kłodnica 15Kłodnica 16
Kłodnica 17Kłodnica 18Kłodnica 19Kłodnica 21