Archiwum artykułów

Rekolekcje szkolne w Chorzowie

Chorzów 7

Poprzez splot różnych zdarzeń zostałyśmy zaproszone do poprowadzenia rekolekcji szkolnych w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie, u Ojców Franciszkanów, które odbyły się w dniach 12-14 marca. Te trzy dni, pomimo sporego wysiłku i wielu przygotowań, były dla naszej wspólnoty dobrym wyzwaniem i odmianą w codziennej pracy.

 

Spotkania odbywały się dla dwóch szkół, w czterech grupach wiekowych. Razem z dziećmi i młodzieżą pochylaliśmy się nad Przypowieścią o Synu Marnotrawnym, pokazując, jak mogłaby zakończyć się ta historia, gdyby Ojciec nie okazał się miłosiernym. Omówiliśmy Sakrament Pojednania i pomogłyśmy się do niego dobrze przygotować; wspólnie z uczestnikami stworzyliśmy drabinę wartości, a także przeprowadziłyśmy „przeszczep serca” - zwracając ich uwagę na rzeczy i sytuacje, które sprawiają, że serce staje się kamienne. Zwieńczeniem zmagań rekolekcyjnych były Eucharystie, na które każdy uczeń przyniósł swój dar, który został złożony na ołtarzu.

Chorzów 1Chorzów 2Chorzów 6Chorzów 8
Chorzów 3Chorzów 4Chorzów 5Chorzów 9

Mamy nadzieję, że czas, który spędziłyśmy w chorzowskiej parafii pomógł uczestnikom rekolekcji lepiej przygotować się do świętowania Wielkanocy i przyniesie dobre owoce.

Wspólnota sióstr z Kędzierzyna-Koźla