Archiwum artykułów

Rekolekcje szkolne w Nysie

Rekolekcje Nysa 5

W dniach 15 - 16 marca wraz z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie i uczniami Oddziałów Gimnazjalnych tej szkoły uczestniczyłyśmy w rekolekcjach wielkopostnych. Zostałyśmy tam zaproszone przez katechetki: p. Renatę oraz p. Anitę.

Pierwszy dzień naszego spotkania z Bogiem odbył się w szkole, gdzie próbowaliśmy wspólnie zastanowić się nad tym dlaczego tak często dzisiaj ulegamy zniechęceniu, lenistwu, dlaczego nasza wiara jest słaba, modlitwa nurząca, a relacja z Bogiem oziębła. Rozmawialiśmy o mocy i działaniu Ducha Świętego, który ożywia nasze działanie i sprawia, że nam się chce. Poprzez świadectwo piękna życia przeżywanego z Jezusem, konferencję na temat Jego działania w życiu człowieka, chciałyśmy podprowadzić młodzież pod osobistą decyzję wyboru Jezusa na Pana swojego życia. Zewnętrznym znakiem dokonanej decyzji było przybicie Jezusowi „piątki”.

Rekolekcje Nysa 1Rekolekcje Nysa 2Rekolekcje Nysa 3Rekolekcje Nysa 4
Rekolekcje Nysa 6Rekolekcje Nysa 7Rekolekcje Nysa 8Rekolekcje Nysa 9

Drugi dzień rekolekcji odbył się w kościele. Tam w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu uczniowie mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby odnowić swoją relację z Bogiem. Każdy z nich, na tyle na ile dziś potrafił i wierzył, pisał swój osobisty akt oddania życia Jezusowi i wyboru Go na swojego Pana i Zbawiciela. Zostały one złożone w koszy przed Najświętszym Sakramentem, a następnie oddane w czasie ofiarowania darów podczas Eucharystii, którą przeżywaliśmy na zakończenie rekolekcji
.Rekolekcje Nysa 10Rekolekcje Nysa 11Rekolekcje Nysa 12Rekolekcje Nysa 13
Rekolekcje Nysa 14Rekolekcje Nysa 15Rekolekcje Nysa 16Rekolekcje Nysa 17

Dziękujemy za zaproszenie, możliwość dzielenia się swoją wiarą, świadczenia o miłości Boga do każdego z nas i wspólny czas spotkania, które miało miejsce ze względu na Niego. Niech Pan Bóg pobłogosławi nasz wysiłek i trud głoszenia, uzupełni braki i to co było słabe, aby rekolekcje przyniosły jak najlepsze owoce w życiu uczniów, którzy brali w nich udział.