Archiwum artykułów

Rekolekcje szkolne w Jaszkowej Dolnej

Jaszkowa Dolna 9W dniach 19 - 20 marca tradycyjnie już od kilku lat, gościłyśmy w Szkole Podstawowej w Jaszkowej Dolnej koło Kłodzka, gdzie zostałyśmy zaproszone, aby poprowadzić rekolekcje szkolne. Tegoroczny czas spotkania zatytułowałyśmy: "Trzymam z Jezusem". Poprzez proponowane katechezy, zadania, rozmowy, starałyśmy się podprowadzić dzieci pod osobistą deklarację wiary w Jezusa Chrystusa.

Jak co roku czas spędzony z uczniami szkoły w Jaszkowej był bardzo dynamiczny i bogaty. Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy i zakończyliśmy Eucharystią, w której uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły. Zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień, zanim poprowadziłyśmy katechezy w trzech grupach wiekowych, spotkałyśmy się ze wszystkimi uczniami na rozśpiewce, wielbieniu Boga tańcem i wprowadzeniu w temat dnia. Podobne spotkanie ze wszystkimi w holu miało miejsce na zakończenie każdego dnia rekolekcji, aby wspólnie podsumować wypracowane treści. 

Jaszkowa Dolna 1Jaszkowa Dolna 2Jaszkowa Dolna 3Jaszkowa Dolna 4
Jaszkowa Dolna 5Jaszkowa Dolna 6Jaszkowa Dolna 7Jaszkowa Dolna 8

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Jaszkowej Dolnej, a także ks. Proboszczowi Ireneuszowi, za zaproszenie, serdeczne przyjecie i piękny czas wspólnego pochylania się nad tematem wiary, wyznawania wiary w Boga i dzielenia się Jego miłością. Oby czas rekolekcji przyniósł jak najlepsze owoce!
Jaszkowa Dolna 10Jaszkowa Dolna 11Jaszkowa Dolna 12Jaszkowa Dolna 13
Jaszkowa Dolna 14Jaszkowa Dolna 15Jaszkowa Dolna 16Jaszkowa Dolna 17