Archiwum artykułów

Dzień skupienia w Domu św. Karola

Skupienie Koźle 3

Czas przedświąteczny zwykle kojarzy się z bieganiną, zakupami, generalnym sprzątaniem. Często właśnie przed samymi świętami z powodu licznych obowiązków umyka nam istota Wielkiego Postu. Z tego powodu, w wirze prac przedświątecznych znaleźliśmy czas, żeby zorganizować dzień skupienia dla Pracowników Domu św. Karola.

Skupienie tym razem poprowadził ks. Jarosław Zawadzki, na co dzień zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji. Pod jego przewodnictwem nasi współpracownicy mogli bliżej przyjrzeć się swojemu życiu poprzez pryzmat Bożej miłości. Ks. Jarosław wygłosił dwie konferencje, wprowadził do medytacji i pracy w grupach. Dla niektórych ta forma była dużym zaskoczeniem, gdyż nie jest łatwo dzielić się swoją wiarą i osobistym doświadczeniem Boga w środowisku pracy. Po tym czasie była możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania, a całość była zwieńczona Eucharystią, podczas której każdy miał okazję do dokonania aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Skupienie Koźle 1Skupienie Koźle 2Skupienie Koźle 5

Ten czas zadumy i refleksji był doskonałą okazją do zatrzymania się i skupienia uwagi na Tym , Który jest sensem Wielkiego Postu i świąt Zmartwychwstania.
Skupienie Koźle 6Skupienie Koźle 7Skupienie Koźle 8

Wspólnota sióstr z Kędzierzyna-Koźla