Archiwum artykułów

Wielkanoc z samotnymi i ubogimi

 Śniadanie Wielkanocne 9W poniedziałek wielkanocny Wspólnota Apostolska św. Elżbiety wraz z siostrami naszej prowincji zaprosiła osoby samotne i ubogie na wspólne świętowanie największych tajemnic naszej wiary. 

Jak co roku spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii. Podczas homilii Ojciec zwrócił uwagę na różne wymiary przeżywania codzienności: możemy 1 kwietnia świętować Wielkanoc, a możemy świętować prima aprilis, możemy cieszyć się kolejnym dniem Oktawy, a możemy oblewać się wodą. Ukazał w ten sposób istotę chrześcijańskiej radości. Radość ta powinna wypływać z pewności, że czeka na nas Dom uczyniony nie ludzką ręką. Życie na ziemi jest tylko stanem przejściowym i przyjdzie moment, w którym zwiniemy nasz namiot i wrócimy do Domu, do Ojca. To przekonanie powinno nam towarzyszyć codziennie i być źródłem naszej radości, nawet wtedy gdy codzienność jest trudna.
Śniadanie Wielkanocne 1Śniadanie Wielkanocne 2Śniadanie Wielkanocne 3Śniadanie Wielkanocne 4
Pokrzepieni Słowem Bożym i Eucharystią udaliśmy się do Carollinum na wspólny poczęstunek. wspólnota Apostolska prygotowała około stu porcji posiłków, aby nikomu nie zabrakło świątecznego jedzenia. Tradycyjnie już nasi goście zostali poczęstowani sałatką jarzynową z dodatkami do chleba na przystawkę, ciepłym żurkiem z jajkiem i kiełbasą oraz roladami drobiowymi z ziemniakami i buraczkami. Oczywiście nie zabrakło też kawy i herbaty. Każdy z przybyłych gości otrzymał też ciasto do domu. Przez cały czas towarzyszył nam zespól muzyczny z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie, który co roku swą obecnością ubagaca nasze spotkania i pomaga w ich radosnym przeżyciu.
Śniadanie Wielkanocne 5Śniadanie Wielkanocne 6Śniadanie Wielkanocne 7Śniadanie Wielkanocne 8
Śniadanie Wielkanocne 10Śniadanie Wielkanocne 11Śniadanie Wielkanocne 12Śniadanie Wielkanocne 13