Archiwum artykułów

25 lat u boku świętego Józefa

81 maja, w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika nasza wspólnota zakonna świętowała jubileusz 25. lat życia zakonnego s. M. Józefy, która wstąpiła do naszego Zgromadzenia również 1 maja 27 lat temu.

 

 Uroczysta Msza Święta została odprawiona w kościele p.w. św. Wacława w Krzanowicach, gdzie s. Józefa na co dzień posługuje jako pielęgniarka w Stacji Opieki "Caritas". Przewodniczył jej Ksiądz Zbigniew Cieśla, Dyrektor rejonu Racibórz "Caritas" opolskiego, a homilię wygłosił Proboszcz Parafii w Krzanowicach, ks. Tomasz Gierga. W słowie skierowanym do zebranych w kościele przedstawił przepis na świętość, opierając go o życie Siostry Jubilatki, życząc jej tym samym, aby za przykładem świętego Józefa, który jej patronuje, osiągnęła poprzez wierne i ciche wypełnianie swych obowiązków świętość i zasłużyła na wieczne przebywanie z Bogiem w niebie. 

1234
W czasie Eucharystii s. M. Józefa w obecności kapłanów, sióstr, bliskich, zaproszonych gości oraz zebranych wiernych odnowiła złożone śluby - czystości Bogu poświęconej, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety. Po Komunii świętej wyśpiewaliśmy Bogu hymn uwielbienia za 25 lat życia zakonnego Siostry Jubilatki. 
5679
Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na dalsze świętowanie przy stole. Był tam również czas na składanie życzeń i program artystyczny przygotowany przez ministrantów i marianki Parafii w Krzanowicach.
10111213
Siostra Józefa wstępując do Zgromadzenia w dniu poświęconym św. Józefowi, obrała go za swojego patrona. Przez wszystkie lata życia zakonnego, podobnie jak święty Józef, w cichości i skromności wiernie wykonywała powierzone jej zadania. Choć z natury cicha i milcząca jak jej Patron, swoją postawą, pracowitością i wiernością zawstydza wielu. W codziennej posłudze pochyla się nad ludźmi cierpiącymi, chorymi, tymi, którzy potrzebują pielęgnacji i troski. Nie raz towarzyszyła również umierającym. Trudno wyobrazić sobie lepszych towarzyszy w momencie przechodzenia do Domu Ojca, jak Maryję i Józefa, patrona dobrej śmierci, których imiona nosi Siostra Jubilatka. Niech więc w dalszym życiu wypraszają Kochanej Siostrze potrzebne łaski na drodze do świętości.