Archiwum artykułów

Prawdziwa matka prawie dwustu kobiet i ponad dwustu dzieci

Jubileusz s 626 maja 2018r. w miesiącu poświęconym Maryi, Matce Jezusa i naszej Matce, w dniu, w którym na całym świecie wspominamy nasze ziemskie mamy, jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych obchodziła s.M.Marianna Lyga - dyrektor Domu Matki i Dziecka w Opolu. 

 

 

Jubileusz s 5Uroczysta Msza święta została odprawiona w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Opolu - Grudzicach. Przewodniczył jej ks. Proboszcz Leonard Makiola. Na początku Eucharystii został poświęcony wianek, który został nałożony na głowę siostry Jubilatki przez s. Prowincjalną Martę. Homilię wygłosił ks. Jerzy Dzierżanowski, dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. W swoim bogatym słowie wskazał na cechy matki, których uczy nas Maryja. Jednocześnie każdy z wymienionych aspektów zobrazował konkretnym przykładem z życia siostry Jubilatki i jej posługi jako duchowej matki podopiecznych Domu Matki i Dziecka. W tych poruszających i nie raz dających do myślenia obrazach pokazał piękno i niezwykłą wartość pełnionej przez s.Mariannę posługi, ale również jej trud, nie raz bezradność i cierpienie jakie jej towarzyszy. Ksiądz Dzierżanowski wyraził również wdzięczność za podejmowaną służbę sióstr elżbietanek. Po homilii nastąpił moment odnowienia ślubów zakonnych - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Po radośnie wyśpiewanym hymnie uwielbienia za 25 lat życia zakonnego s.Marianny zostały odczytane życzenia, jakie z okazji obchodzonych jubileuszy sióstr skierował Ojciec Święty Franciszek, a także życzenia Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. 
Jubileusz s 2Jubileusz s 7Jubileusz s 3Jubileusz s 9

Po zakończonej Eucharystii odbyło się krótkie nabożeństwo majowe, po którym zaproszeni goście przeszli na dalsze świętowanie do restauracji. Tam też była okazja do złożenia życzeń siostrze Jubilatce. Niech Maryja wspiera siostrę Jubilatkę na dalszej drodze powołania i uczy jak być prawdziwą matką dla tych, których stawia na siostry drodze Bóg. 
Jubileusz s 10Jubileusz s 17Jubileusz s 20Jubileusz s 22