Archiwum artykułów

Charyzmat Zgromadzenia w praktyce

Praktyki9W czasie pierwszego etapu formacji w naszej wspólnocie zakonnej, postulantki poznają między innymi charyzmat Zgromadzenia. Kiedy dobiega końca ten czas formacji postulantki udają się na placówki zakonne, aby tam przyjrzeć się posłudze sióstr i przyswojoną teorię przełożyć na praktykę. Dla każdej dziewczyny przygotowującej się do rozpoczęcia życia zakonnego jest to piękne i głębokie doświadczenie. 

 

 

Od 20 do 25 maja odbywałyśmy nasze praktyki w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Grabinie. Mieszkankom tego domu pomagałyśmy w codziennym funkcjonowaniu, ale także urozmaicałyśmy im czas poprzez wspólne śpiewanie i granie na gitarze. Codziennie o 17:00 spotykałyśmy się na wspólnym różańcu. Jednego dnia poszłyśmy z paniami do kawiarni, drugiego zaś wybrałyśmy się na wycieczkę do Mosznej.
Praktyki1Praktyki2Praktyki3Praktyki4
Praktyki5Praktyki6Praktyki7Praktyki8

W drugim tygodniu czerwca zamieszkałyśmy w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Koźlu – w Domu Św. Karola. Tam opiekowałyśmy się chłopcami z różnymi upośledzeniami. Im również pomagałyśmy w codziennych czynnościach. 13 czerwca odbył się Przegląd Teatralny podopiecznych domów opieki społecznej i grup warsztatowych z Kędzierzyna - Koźla i okolic. Uczestnicy pokazali swoje talenty we wzruszających przedstawieniach. Po przerwie, podczas której był pyszny bigos, wszyscy zostali zaproszeni na dyskotekę, którą poprowadził DJ.
Praktyki10Praktyki11Praktyki12Praktyki13
Praktyki14Praktyki15Praktyki16Praktyki17

Na obu placówkach bardzo nam się podobało, a i dla pań i chłopaków były to piękne spotkanie. Dla nas było to niesamowite przeżycie i cudowne doświadczenie, które zostanie na długo w naszych sercach.

Postulantki: Sandra i Magda