Archiwum artykułów

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje 3

W minioną sobotę, 16 czerwca realizując projekt Bezpieczne wakacje, dzieci z naszej świetlicy środowiskowej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej, który zaprosiliśmy do projektu w ramach współpracy, odbyły szkolenie dotyczące zachowywania się w wodzie i bezpiecznej zabawy w czasie zbliżających się wakacji. Szkolenie przeprowadzili ratownicy WOPR-u. 

 

Dzieci z naszej świetlicy oraz z Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z opiekunami wybrały się nad jezioro Nyskie w Skorochowie. Cała impreza odbyła się pod okiem ratowników, którzy przeszkolili dzieci, jak powinny zachowywać się w wodzie. Zapewnili  również atrakcje takie jak przejażdżka łódką ratowniczą i motorówką policyjną.

Bezpieczne wakacje 1Bezpieczne wakacje 2Bezpieczne wakacje 4Bezpieczne wakacje 5
Wspólnota Apostolska Św. Elżbiety przygotowała uczestnikom pyszny obiad. Pogoda dopisała, więc dzieciom podobało się tak, że nie chciały wychodzić z wody. Wiele radości sprawiła im zabawa na piasku, budowanie zamków oraz kopanie tuneli. Każdą wolną chwilę spędzały na zabawie i pływaniu. Dodatkową atrakcją była przejażdżka quadem policyjnym. W niektórych dzieciach rozpaliło się pragnienie, by zostać ratownikiem. Nasze spotkanie zakończyliśmy poczęstunkiem, na który panie z Opieki Społecznej upiekły kiełbaski. 
Bezpieczne wakacje 6Bezpieczne wakacje 7Bezpieczne wakacje 8Bezpieczne wakacje 9
Bezpieczne wakacje 10Bezpieczne wakacje 11Bezpieczne wakacje 13Jezioro 1
Jezioro 2Jezioro 3Jezioro 4Jezioro 5

 Postulantka Magdalena