Archiwum artykułów

Spotkanie opłatkowe osób konsekrowanych

spotkanie opłatkoweW czasie oczekiwania na Narodziny Bożej Dzieciny osoby konsekrowane naszej diecezji 19 grudnia b.r. zgromadziły się wraz z Księdzem Biskupem Ordynariuszem Andrzejem Czają oraz Wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego diecezji opolskiej Księdzem Andrzejem Demitrówem, w Biskupowie na dniu skupienia połączonym ze spotkaniem opłatkowym. Szczególnym tłem spotkania był rozpoczęty już w całym Kościele Nadzwycajny Jubileusz Miłosierdzia. 

 

Skupienie rozpoczęło się konferencją ojca Jakuba Kalińskiego, przeora klasztoru Ojców Benedyktynów w Biskupowie, której tematem były dłonie miłosiernego Ojca. Prelegent zauważył, że Ojciec ma zarówno silną dłoń męską, jak i delikatną dłoń kobiecą. Miłosierdzie Boga zawiera w sobie aspekt wierności oraz macierzyńskiej miłości, która walczy o swe dziecko, pochyla się nad nim i kocha je, nim się jeszcze narodzi. Istotne było przeniesienie tych treści na płaszczyznę życia osób konsekrowanych. Konferencja wprowadziła nas w czas Adoracji Najświetszego Sakramentu podczas której była możliwość przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.

          spotkanie opłatkowe3      spotkanie opłatkowe4
O godzinie 12:00 sprawowaliśmy wspólnie Eucharystię, której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Czaja. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przekazał osobom konsekrowanym naszej diecezji orędzie na Jubileusz Miłosierdzia. Zaznaczył, że trzeba nam prosić nie tylko o miłosierdzie Boga, ale również o wiarę, która jest konieczna do przyjęcia miłosierdzia. Aby nie zabrakło nam wiary w czasie próby, musimy prosić i spoglądać na Krzyż i żłóbek, oraz kontemplować całe życie Jezusa. Po zakończonej mszy świętej podzieliliśmy się opłatkiem i udaliśmy się na posiłek. Skupienie zakończyły "Jasełka" przygotowane przez wspólnotę benedyktyńską. 

          Spotkanie opłatkowe2      spotkanie opłatkowe5

Zobacz zdjęcia