Archiwum artykułów

Wigilia dla dzieci

DSCN4701Już tradycyjnie, jak co roku w ostatnią niedzielę przed świętami na naszej świetlicy środowiskowej w Domu Macierzystym miała dziś miejsce wigilia. Razem z dziećmi na wspólnej modlitwie, życzeniach i posiłku zgromadzili się licznie wolontariusze, osoby zaangażowane w pracę z dziećmi, Wspólnota Apostolska św. Elżbiety oraz siostry. 

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się Eucharystią poprzedzoną możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Mszę świętą w kaplicy naszego Domu odprawił Ksiądz Paweł Dubowik, dyrektor Domu Formacyjnego w Nysie. W homili zwrócił on uwagę na to, co jest najważniejsze w czasie Świąt. Zmobilizował nas do zastanowienia się na co tak naprawdę czekamy: na choinkę, prezenty i kolację wigilijną, czy na Boga, który z miłości do człowieka przychodzi na świat jako Dziecko.
            DSCN4673      DSCN4688
Po Eucharystii wszyscy zgromadziliśmy sie na wspólnej modlitwie. Siostra Estera oczytała słowa Ewangelii wg św. Łukasza, a następnie Wspólnota Apostolska rozdzieliła pobłogosławione opłatki i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Po odśpiewaniu kolędy zasiedliśmy przy stołach. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. 
            DSCN4720      DSCN4723
DSCN4725