Archiwum artykułów

Klasztor, cela i klauzura - dla radosnych, nie dla gbura!

III Kongres Młodych Konsekrwanych 1W niedzielę 16 września w Krakowie zakończył się III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, który trwał od czwartku i gromadził około 900 osób życia konsekrowanego z prawie 100 zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Młodzi zakonnicy i zakonnice spotkali się pod hasłem: "Wolni w Duchu Świętym", aby poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele, a także dać świadectwo życia radami ewangelicznymi.

"Na placu przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie trwa radosne uwielbienie, które zakończy się występem zespołu niemaGotu. Młodzi zakonnicy i zakonnice tańczą i śpiewają, porywając przypatrujących się im mieszkańców miasta i turystów. 
Wcześniej wszyscy przeszli od jezuickiej bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Rynek Główny, niosąc relikwie świętych założycieli zgromadzeń zakonnych. „Przypomina się atmosfera ŚDM. To nieprawdopodobne, ile radości jest w tych ludziach” – komentują przechodnie.
Wielu wyraża zdziwienie, że zakonnicy i zakonnice potrafią się tak spontanicznie cieszyć i bawić. „To bardzo pozytywny widok. Rzuca się w oczy, że są szczęśliwi. Taki Kościół kocham” – zauważa Paweł Karczewski, student z Wrocławia, który spędza w Krakowie ostatnie dni wakacji.
Młodzież zakonna daje się zauważać również w tramwajach i autobusach miejskich, gdzie modlą się, śpiewają, a nawet próbują tańczyć." (źródło: http://m.niedziela.pl/artykul/37869/Mlodzi-konsekrowani-robia-raban-na)

W czasie Kongresu był czas na Eucharystię, wspólną modlitwę i Adorację Najświętszego Sakramentu, piękne i ubogacające konferencje, jak również czas na śpiew, zabawę i taniec, dzielenie się doświadczeniem podczas pracy w grupach dawanie świadectwa i radość.
 III Kongres Młodych Konsekrwanych 6III Kongres Młodych Konsekrwanych 9III Kongres Młodych Konsekrwanych 12III Kongres Młodych Konsekrwanych 15
III Kongres Młodych Konsekrwanych 19III Kongres Młodych Konsekrwanych 22III Kongres Młodych Konsekrwanych 23III Kongres Młodych Konsekrwanych 28