Archiwum artykułów

Życzenia świąteczne

życzenia„Bóg się rodzi, moc truchleje 
Pan niebiosów obnażony.
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
ma granice Nieskończony” Kochane Siostry oraz Wspólnoto Apostolska św. Elżbiety! 

Bóg pragnący szczęścia człowieka od momentu stworzenia go,  przychodzi na świat w zwykłej ludzkiej rodzinie. W swej miłości nie może zostawić zagubionego w swym świecie człowieka. Pragnie być z człowiekiem, każdym człowiekiem. Ewangelie mówiące o narodzeniu Syna Bożego barwnie ukazują niezwykłość tego momentu.

Jednak zdajemy sobie sprawę, że dla Świętej Rodziny był to trudny moment. Zapewne zadawali sobie pytania: czego pragnie od nich Bóg i dokąd będzie prowadził Ich dalej. Ich wiara pozwalała z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Także do nas przychodzi Chrystus. Oddajmy Mu swoje serca, by mógł w nich zamieszkać. Zauważajmy niezwykłe znaki dnia codziennego, które mówią o miłości Nowonarodzonego do nas i umiejmy się tym cieszyć. Miłość jest trudną radością, której musimy się uczyć. Prawdziwa miłość nie tylko jednoczy, ale i przemienia.

Do miłosiernej miłości w Roku Miłosierdzia wzywa nas papież Franciszek słowami: „ miłosierdzie w Piśmie Świętym jest słowem – kluczem do wskazania działania Boga wobec nas. On nie ogranicza się do potwierdzenia swojej miłości, ale czyni ją widoczną i namacalną. Miłość nie może być przecież abstrakcyjnym słowem. Z samej swej natury jest ona konkretnym życiem: to intencje, zachowania, postawy, które przyjmuje się w codzienności. Miłosierdzie Boga jest Jego odpowiedzialnością za nas. On czuje się odpowiedzialnym, to znaczy: pragnie naszego dobra i chce nas widzieć szczęśliwymi, napełnionymi radością i pokojem. Na tejże właśnie długości fali powinna zostać dostrojona i zorientowana miłość miłosierna chrześcijan. Tak, jak kocha Ojciec, tak też powinni kochać i synowie. Jak On jest miłosierny, tak też i my jesteśmy wezwani, by być miłosiernymi: jedni wobec drugich”(Misericordiae Vultus 9).      

Łącząc się w modlitwie u żłóbka Bożej Dzieciny przesyłam serdeczne życzenie i pozdrowienia na cały nadchodzący 2016 Rok także od Sióstr Radnych i Wspólnoty Domu Macierzystego.

 

Z świątecznym pozdrowieniem

S. M. Marta Remiorz

        przełożona prowincji